Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kort: Eerste 160 micron glasvezel Prysmian, Sanderink is zoek (en meer)

BendBrightXS 160 µm glasvezel-assortiment van Prysmian
16 februari 2026 - 14:084 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurCentricDassault SystèmesKPMGPrysmianSAPWageningen Universiteit
Rik Sanders
Rik Sanders

In dit nieuwsoverzicht: Prysmian en 160µm‑glasvezel, jaarcijfers Dassault, wereldwijde samenwerking KPMG en SAP, Sanderink is zoek en nieuwe WUR-leerstoelhouder Bioinformatica.

Prysmian introduceert 160µm‑glasvezel voor compactere netwerkontwerpen

Prysmian heeft een nieuwe 160µm (micrometer/micron)‑singlemodevezel geïntroduceerd die is ontworpen voor compacte glasvezelnetwerken. De BendBrightXS‑vezel maakt kleinere kabels met hogere dichtheid mogelijk, bedoeld voor toepassingen in ondergrondse leidingen, gebouwen en datacenters. De vezel voldoet aan de G.652‑ en G.657.A2‑normen en blijft compatibel met bestaande singlemode‑infrastructuren.

Volgens Prysmian helpt de kleinere vezeldiameter netwerkbeheerders om meer vezels in beperkte ruimtes aan te leggen en zo toekomstige capaciteitsgroei op te vangen. In Nederland kan de vezel bijdragen aan efficiëntere benutting van bestaande duct‑infrastructuren (duct is een beschermende buis/leiding voor kabels), vooral in dichtbebouwde gebieden. Operators krijgen daarmee extra opties voor uitbreidings‑ en renovatieprojecten.

Europese tegenwind temperde groei Dassault Systèmes

De groei van Dassault Systèmes over geheel 2025 bedroeg vier procent, wat resulteerde in een totale omzet van 6,24 miljard euro. Daarmee kwam de jaaromzet van de 3d-software-expert uit aan de onderkant van de eerder afgegeven doelstelling. Volgens financieel directeur Rouven Bergmann waren de prestaties in Noord- en Zuid-Amerika stabiel en was er consistente groei in Azië maar ondervond het bedrijf in delen van Europa tegenwind door een zwakke automobielsector. Het bedrijfsresultaat kwam uit op 1,35 miljard euro.

Het bedrijf maakte verder bekend in 2026 een omzetgroei van drie tot vijf procent te verwachten. Dassault Systèmes zet dit jaar vol in op industriële ai met zijn 3D UNIV+RSES-aanbod. Het lanceerde recent drie zogeheten Virtual Companions (Aura, Leo en Marie). Deze virtuele metgezellen combineren large language models met industriemodellen, ai, schaalbare, multidisciplinaire modellering en simulatie. Ze helpen ontwikkelaars bij de volledige levenscyclus van producten en diensten: van concept en ontwerp tot gebruik en regeneratie.

KPMG sluit aan bij wereldwijd SAP‑partnerprogramma

KPMG breidt zijn samenwerking met SAP uit en treedt toe tot het Global Strategic Service Partner‑programma. Daarmee krijgt KPMG toegang tot extra kennis, investeringen en ai‑technologie binnen het SAP‑ecosysteem. Doel is klanten te ondersteunen bij datagedreven procesvernieuwing, onder meer via SAP Business AI.

Volgens KPMG versterkt de nieuwe status de mogelijkheden om digitale transformatie te versnellen. SAP ziet de uitbreiding als een volgende stap in een langdurige samenwerking. Door expertise in sector- en bedrijfsprocessen te koppelen aan SAP’s applicatie‑ en ai‑technologie willen beide partijen organisaties helpen hun bedrijfsvoering toekomstbestendig te maken.

Sanderink onvindbaar; uitbetaling Centric‑miljoenen stokt

Gerard Sanderink is onvindbaar, waardoor it‑dienstverlener Centric hem vijftig miljoen euro uit de verkoop van zijn bedrijf niet kan overmaken. Volgens het AD reageert de in Duitsland ondergedoken Sanderink niet op brieven, e‑mails en telefoontjes. De rechtbank Den Haag heeft hem inmiddels geschorst als bestuurder van zijn aandelenstichting, omdat uitbetaling onmogelijk is en zijn administratie grote achterstanden vertoont.

Een nieuwe bestuurder is aangesteld om orde op zaken te stellen. Ondertussen blijven schuldeisers in onzekerheid over hun vorderingen, mede door het gebrek aan overzicht in Sanderinks financiële administratie.

WUR benoemt Marnix Medema tot leerstoelhouder Bioinformatica

Wageningen University & Research heeft Marnix Medema per 1 februari aangesteld als leerstoelhouder van de Bioinformatica‑groep. Hij volgt Dick de Ridder op, die is overgestapt naar de rol van ‘dean of education’. Medema richt zich op de integratie van grote biologische datasets, waaronder DNA‑, RNA‑ en eiwitinformatie, om processen op moleculair niveau beter te kunnen analyseren. Daarbij spelen computationele methoden en multi‑omics (analyse van meerdere soorten biologische data tegelijk) een centrale rol.

Daarnaast werkt Medema aan onderzoek naar antibioticaresistentie, waarin bioinformatica, ai en biotechnologie worden gecombineerd. Ook wil hij onderzoek en onderwijs nauwer verbinden, zodat studenten beter zijn voorbereid op data‑intensieve biologische vraagstukken. Medema ontwikkelde al vroeg belangstelling voor de moleculaire basis van het leven. Hij studeerde biologie in Nijmegen en Groningen en promoveerde in 2013 op bioinformaticaonderzoek naar microbiële genomen.

Meer over

3dceoData AnalyticsERPJaarcijfersKort

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    shutterstock_2627527607 Evannovostro 16x9
    Overheid

    Ad­vies­col­le­ge ICT verwijt top­amb­te­na­ren slappe sturing op ict-projecten

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet blijft vaag over uitbreiding datacenters in Nederland

    Cloud & Infrastructuur

    SAP’s autonome enterprise botst op praktijk bij Gasunie

    Overheid

    UWV kan door met Microsoft Copilot, na stopzetten Mistral

    Overheid

    Kort: TU Delft wint onderwijsprijs, Nederland strea­ming­kam­pi­oen (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs