Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IE, weg ermee!

06 januari 2005 - 23:004 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Martin Healey
Martin Healey

Hij zou boven aan het verlanglijstje van iedere pc-gebruiker moeten hebben gestaan, de webbrowser die geen beveiligingsproblemen veroorzaakt. Eentje die geen gebruik maakt van Active X zou een bonus zijn, want dat is de techniek die web-toepassingen aan Windows koppelt – en daarmee de virussen binnenlaat. Het zou ook leuk zijn als we konden wennen aan de interface van een browser die zowel op een Mac als op een pc onder Windows of Linux zou werken.

Waarom gebruiken we Internet Explorer (IE) als de schier eindeloze stroom patches aangeeft dat zelfs Microsoft weet dat het een beroerd product is? Het antwoord is eenvoudig: het bestaat. Op het gebied van beveiliging is een en ander verbeterd met de komst van Service Pack 2, maar meer dan de helft van de Windows-gebruikers loopt nog steeds risico’s. Is dan ‘het pakket bestaat’ nog goed genoeg of moeten we verder zoeken? We accepteren andere inferieure producten, met name Word, maar dat is een minder groot probleem dan IE. Word is gewoon vervelend slecht en crashgevoelig, maar IE is een achterdeur waardoor problemen zich verspreiden, niet alleen naar afzonderlijke pc’s maar mogelijkerwijs ook over het netwerk. De tijd is rijp om actief op zoek te gaan naar een vervanger die tegelijkertijd functionaliteitverbeteringen bevat.
Ikzelf ben een eenvoudige internetgebruiker; mijn mening over geavanceerde mogelijkheden van een browser is dan ook niet relevant. Toch kan ik niet om alle negatieve commentaren over IE heen. Naast de Active X-problemen en de beveiligingslekken, is IE blijkbaar functioneel niet veel vooruitgekomen sinds het product de algemene standaard werd. Het wordt bijvoorbeeld door de gebruikers als veel minder goed ervaren dan Safari van Apple, hoewel dat natuurlijk wel te verwachten was.
Toen het web populair werd, was er een jong bedrijf – Netscape – dat de markt domineerde. Er ontstond een enorm commercieel en bitter gevecht tussen Netscape en Microsoft, dat door Microsoft werd gewonnen door IE met Windows mee te leveren. Gebruikers als ik hadden geen zin het betere product te kopen terwijl IE voldoende bood. Steeds hetzelfde verhaal. Netscape werd opgeslokt door AOL en is tegenwoordig een heel kleine afdeling, maar nog steeds niet dood. Ze ontwikkelden een nieuw product met de naam Mozilla, de basis van de slecht ontvangen browser Netscape/AOL versie 6. AOL heeft het wel eens gehad over een speciaal aangepaste versie van IE, wellicht als alternatief voor Netscape, maar toch is versie 7.2 van Netscape een grote stap vooruit.
Eindelijk heeft de inferioriteit van het Microsoft-product en de koppeling ervan aan Windows de deur geopend voor alternatieven. Naast Netscape is er het Noorse product Opera en de Apple-browser, maar Mozilla is op de Open Source-markt geplaatst (http://www.mozilla.org) en is bezig veel indruk te maken met een product dat onder de naam Firefox is verschenen.
Deze nieuwe ontwikkeling moet wel in het juiste perspectief worden gezien. Microsoft en IE domineren nog steeds met 93 procent van de markt, maar dat is de laatste maanden al 2,5 procent geslonken. Geen geweldig hoog percentage, maar wel een duidelijke indicatie van de ontwikkelingen die ons in de nabije toekomst te wachten staan. De belangrijkste reden voor deze verandering is Firefox. Deze browser draait namelijk op Windows 98 en hoger, op Linux en op Mac OS. De Windows-versie is qua aantallen het belangrijkst, maar de beschikbaarheid van een browser die op meerdere platformen beschikbaar is, geldt als groot voordeel op de langere termijn. Firefox is gratis; download een installatiebestand van 5MB en het programma configureert zichzelf aan de hand van bestaande IE-instellingen en -gegevens. IE hoeft niet te worden verwijderd; beide browsers kunnen tegelijk worden gebruikt. Probeer het eens uit!< BR>
 
Martin Healey, pionier ontwikkeling van op Intel gebaseerde computers en c/s-architectuur. Directeur van een aantal it-bedrijven en professor aan de Universiteit van Wales.

Meer over

BrowsersLinuxMalwareOpensourceSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    Cloud & Infrastructuur

    Waarom ‘in-country roaming’ relevant is voor iot-toepassingen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland sluit zich aan bij Pax Silica

    Eurofiber
    Cloud & Infrastructuur

    Gluren achter de deuren van een digitale vesting

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs