Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Windows Server krijgt voorlopig geen WinFS

13 januari 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondData & AI
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De serveruitvoering van Windows moet nog tot ver na 2006 wachten op het veelgeroemde databasebestandssysteem WinFS. Microsoft heeft zijn planning voor toekomstige serveruitvoeringen vorige maand weer gewijzigd.

De volgende serverversie staat naar verluidt op stapel voor 2007. Het jaar ervoor moet Longhorn verschijnen en voor die tijd krijgt het huidige Windows Server 2003 nog een opfrisser middels Release 2 (R2). Die vernieuwing komt in de tweede helft dit jaar uit samen met R2-uitvoeringen van afgeleiden als Small Business Server en Windows Storage Server.
Senior vice-president Bob Muglia zei vorige maand dat de servertegenhanger van Longhorn niet voorzien zal zijn van WinFS. Hetzelfde gold al voor Longhorn zelf. WinFS komt op z’n vroegst in de tweede uitvoering, Release 2 (R2), van de volgende generatie desktopuitvoering, vertelt Muglia. Deze R2 staat gepland voor 2008. De volgende Windows-serverversie krijgt het metadatasysteem ook pas met zijn R2, die naar verluidt pas in 2009 komt. Microsoft heeft nog geen officiële planning onthuld voor de volgende generatie van zijn Windows-uitvoeringen.
Ná Longhorn-server – die aanvankelijk niet was gepland – komt de volgende versie met de codenaam Blackcomb. Analisten schatten dat die pas in 2011 uitkomt. Longhorn-server krijgt wel enkele nieuwe snufjes (Network Access Protection en een verbeterde Terminal Server, codenaam Bear Paw) die eerst voor R2 van Windows Server 2003 waren gepland en in oktober jongstleden zijn uitgesteld.

Loskoppelen

Eind augustus vorig jaar bekende Microsoft al dat het Longhorn loskoppelt van het veelgeroemde WinFS. Dat metadata-bestandssysteem komt namelijk als dienst bovenop bestandssysteem NTFS en niet als geheel nieuwe basis onder het besturingssysteem. Topman Bill Gates liet toen weten dat een bèta-uitvoering van WinFS verschijnt rond de tijd dat Longhorn zelf op de markt komt. Daarnaast zal het ook uitkomen voor het huidige Windows XP en Windows Server 2003.
In april deed Microsoft al een eerste stap terug. Het meldde toen dat WinFS in een bescheidener opzet zou opduiken in Longhorn. De volledige functionaliteit, met netwerkondersteuning, moest wachten op een nieuwe Windows-serverversie. Die ‘Longhorn-server’ vormt de tegenhanger en zou de metadata-functionaliteit complementeren. Dit blijkt nu dus ook opgeschort te zijn.

SP1 voor Server 2003

Ondertussen staat de huidige serverversie binnenkort een flinke opwaardering te wachten met het eerste pakket patches (Service Pack 1). SP1 bevat naast oplossingen voor openstaande gaten ook enkele verbeteringen. Dit omvat niet alleen de striktere firewall, reeds bekend van SP2 voor Windows XP, die bij de serveruitvoering echter standaard uitgeschakeld is. Onder de nieuwe functionaliteit bevindt zich ook een wizard voor de beveiligingsconfiguratie, die samenhangt met de gekozen serverrol (functie).
Daarnaast is er een opwaarderingsmogelijkheid voor direct na de installatie, ‘post-setup security updates’ (pssu), die de server afschermt terwijl de nieuwste patches worden binnengehaald. Dit moet voorkomen dat een zojuist geïnstalleerde machine al kwetsbaar is voordat het nieuwe patches kan binnenhalen. Verder kunnen Windows-servers door SP1 voortaan patches installeren en in gebruik nemen terwijl het systeem blijft draaien (‘hot patching’). Uitzonderingen zijn opwaarderingen voor de Windows-kern (‘kernel’); daarvoor is nog wel een reboot nodig.< BR>

Meer over

BesturingssystemenBusiness Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Remko Reinders alegemeen directeur Salesforce Nederland
    AchtergrondData & AI

    Salesforce NL: Technologie ai-agents is volwassen, nu komt het op durf aan

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    OpinieData & AI

    Financiële risico’s beoordelen met ai: goed idee?

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Optics11 haalt miljoenen op voor beveiliging zeekabels

    AchtergrondData & AI

    ILT heeft nieuw taxitoezichtsysteem op de rit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs