Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Atos Origin neemt Contrado van KPN over

20 januari 2005 - 09:423 minuten leestijdActueelGovernance & Privacy
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Atos Origin heeft Contrado Technologies overgenomen, een 100 procent dochter van KPN. De ruim 270 werknemers van Contrado zijn tegen gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden met ingang van 1 januari 2005 in dienst genomen door Atos Origin.

Het betreft een contract van minimaal vijf jaar. Contrado Technologies ontwikkelt ordermanagement systemen en beheert de front office-systemen van KPN. In 2004 boekte Contrado een omzet van 25 miljoen euro.

Na een oriëntatie onder ruim 25 IT-bedrijven, koos KPN voor overname door Atos Origin. De overname past in het beleid van KPN om haar IT-beleid uit te besteden. Eerder al nam Atos Origin grote bedrijfsonderdelen van KPN over, waaronder het Datacenter en het Softwarehuis.

Wilbert Kieboom, CEO van Atos Origin voor Noord Europa is blij met de recente overname. ‘De acquisitie van Contrado Technologies past in het strategische beleid van Atos Origin om haar positie in de telecomsector verder uit te bouwen. Bovendien onderstreept deze overeenkomst het vertrouwen dat KPN in Atos Origin heeft als strategische partner. Contrado Technologies biedt ons bovendien de mogelijkheid unieke CRM-diensten aan te bieden die tegemoetkomen aan twee belangrijke doelstellingen van onze klanten: verlaging van hun operationele IT-kosten en vergroting van de tevredenheid van hun klanten.’

Pieter Buijs, CIO bij KPN, is eveneens blij met de overname door Atos Origin: ‘De verkoop van Contrado past in de strategie van KPN haar IT zo veel mogelijk te vereenvoudigen. De door Contrado ontwikkelde producten dragen reeds bij aan deze strategie. De verkoop stelt Atos Origin in staat met behulp van deze producten standaard oplossingen voor KPN en de telecommunicatie markt te ontwikkelen.’

Contrado levert CRM-oplossingen en diensten die bijdragen aan het verhogen van de klanttevredenheid en operationele kostenbesparingen. Belangrijkste product van Contrado Technologies is de OrderManager. OrderManager is een product dat de noodzakelijke schakel vormt tussen de klantcontacten van een bedrijf (de front office) en de dienstverlening naar de klant (de back office) om op een zo efficiënt en effectief mogelijke wijze klantgericht te kunnen opereren. De OrderManager beschikt over een integraal klantbeeld waarin alle gegevens van een klant beschikbaar zijn,en kan een passend aanbod doen uit het complete producten/diensten portfolio van een onderneming.

Atos Origin kan bouwen op een lange ervaring in de telecommunicatiesector en heeft de capaciteiten, de kennis en een netwerk om wereldwijd diensten te leveren. Atos Origin levert bewezen betrouwbare end-to-end oplossingen en kan toonaangevende bedrijven op de Europese telecommunicatiemarkt tot haar klanten rekenen, waaronder France Telecom, KPN, Vodafone, en Telecom Italia. Het bedrijf boekt een jaarlijkse omzet van ongeveer 1 miljard euro in de telecommunicatiesector.

De hoofdvestiging van Contrado Technologies blijft gevestigd in Groningen. Hier beschikt Atos Origin al over een groot regiokantoor, gespecialiseerd in Telco-services. In Voorburg, het hoofdkantoor van KPN, zit een nevenvestiging van Contrado Technologies. Contrado Technologies zal als separate business unit ressorteren onder de divisie Systems Integration van Atos Origin en haar diensten ook gaan aanbieden buiten de telecom- en utilitymarkt.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Overheid

    ‘Brief staatssecretaris over Fast Enterprises is half werk’

    Eelco Eerenberg
    Governance & Privacy

    Fiscus draait uitbesteding btw-systeem aan Amerikaanse Fast deels terug 

    Overheid

    AIVD mag effectiever filteren

    Data & AI

    Big Tech en de spiegel die we onszelf voorhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs