Dit jaar wordt het moment van de waarheid voor de IT-beveiligingssector, aangezien de uitgaven beginnen te dalen. Dat voorspelt marktanalist Gartner.
Victor Wheatman, directeur en vice-voorzitter bij Gartner, zei op 15 februari tijdens de RSA Conferentie in San Francisco dat bedrijven tegen 2006 nog slechts 4 tot 5 procent van hun IT-budget aan beveiliging zullen uitgeven. In ondernemingen die reeds efficiënt beveiligd zijn, kan dit zelfs nog minder zijn, zonder dat hun beveiliging in gevaar komt, zei hij nog. ‘Het klopt niet dat hoe meer je uitgeeft aan beveiliging, des te beter je beschermd bent. Ondernemingen die het minste geld uitgeven, zijn vaak ook de efficiëntste. Die kunnen en zullen hun uitgaven veilig terugdringen naar 3 of 4 procent van hun IT-bedrijfsbudget,’ aldus Wheatman. ‘2005 wordt het jaar van de waarheid voor beveiligingsuitgaven.’
Technologie
De belangrijkste beveiligingsmiddelen waar bedrijven niet omheen kunnen, zijn volgens Wheatman de 802.1x draadloze authenticatie, de allernieuwste firewalls die gegevenspakketten grondig kunnen inspecteren, en intelligentere netwerktechnologie die apparaten die toegang proberen te krijgen controleren om te zien of ze de juiste patch hebben en geen virussen bevatten. Ook doet men er goed aan een gateway antivirus- en antispamcontrole aan te schaffen, of software die veiligheidscontroles uitvoert en contentfilters die gevaarlijke websites blokkeren.
Wheatman acht het verder verstandig om niet te investeren in biometrische technologie. Volgens hem kunnen hackers dergelijke systemen vrij gemakkelijk de baas en hebben sommige bedrijven die biometrische identificatie hadden geïnstalleerd, die systemen alweer verwijderd.
VNUNet, DataNews