Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Staking IBM gaat aan Nederland voorbij

26 mei 2005 - 22:00AchtergrondCarrière
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De wereldwijde staking die Alliance@IBM, de IBM-werknemersbond, samen met internationale vakbonden maandag belegde, is aan de Nederlandse vestiging voorbij gegaan.

De staking had plaats naar aanleiding van het massaontslag dat IBM begin deze maand aankondigde. Wereldwijd verdwijnen tien- tot dertienduizend banen. Volgens de werknemersbond van Big Blue verliezen in Nederland vijftig mensen hun baan. IBM Nederland wil dat aantal niet bevestigen. ‘Zoals eerder gezegd worden besluiten gecommuniceerd vanaf 17 mei, werknemer-acceptatie tegen 6 juni en datum-uit-dienst op 16 juni’, is te lezen op de site van Alliance@IBM.
Via zijn website roept die bond werknemers op om vooral zwarte en blauwe kleding te dragen, om zo de pijn te laten zien die de ontslagen veroorzaken. Ook worden partners van IBM-medewerkers opgeroepen een mail te sturen aan topman Samuel Palmisano waarin ze de gevolgen van het ontslag voor de familie beschrijven. Veel werk wordt uitbesteed naar lagelonenlanden als India, China en Zuid-Afrika.

Mail geblokkeerd

25 vakbonden deden mee aan de staking. Ze tekenden daarbij aan dat Big Blue het afgelopen jaar negentien bedrijven kocht en in het eerste kwartaal van dit jaar een winst noteerde van 1,4 miljard dollar. De bonden roepen IBM op om de volledige plannen naar buiten te brengen, te onderhandelen met de vertegenwoordigers van de werknemers over de veranderingen, van gedwongen ontslagen af te zien en te starten met herscholingsprogramma’s voor de werknemers wie ontslag boven het hoofd hangt.
Opvallend is dat IBM alle mail van en naar de werknemersbond blokkeert binnen het bedrijf. Leden zijn genoodzaakt hun privé-mailadres te gebruiken wanneer zij met de bond willen communiceren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Carrière

    Kort: ASM bouwt nieuw hoofdkantoor in Almere, Colaers terug op het oude Cegeka-nest (en meer)

    Carrière

    Rechter: Chinese hr-man Nexperia terecht buitenspel gezet

    Carrière

    Engineer in ai-tijdperk is dirigent én architect

    Carrière

    Vakbonden roepen ict’ers op mee te doen aan salarisonderzoek

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs