Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Middleware groeit vooral als suite

04 augustus 2005 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
René Rippen
René Rippen

IBM heeft afgelopen jaar zijn positie als marktleider in middleware versterkt. Het marktaandeel groeide van 35,6 procent in 2003 naar 37 procent in 2004.

Marktonderzoeker IDC verwacht dat de middlewaremarkt tot 2009 met gemiddeld 4,7 procent per jaar groeit. De markt voor applicatie-, web- en integratieservers, berichtgeoriënteerde- en transactieservermiddleware, adaptors, connectoren en communicatiepoorten groeide in 2004 met 6,4 procent tot zeven miljard dollar. Als alle sectoren bij elkaar opgeteld worden, staat IBM op de eerste plaats met een marktaandeel van 37 procent (35,6 in 2003). Daarna volgen BEA met 12 procent (11,5 procent in 2003) en Oracle met 7 procent (5,9 procent in 2003). IDC vindt het overigens onverstandig de middlewaremarkt als één geheel te beschouwen. Daarvoor verschillen de onderzoeksresultaten per besturingssysteem te veel van elkaar.

Klassementsleider

BEA voert het marktaandelenklassement aan bij de software voor de ontplooiing van applicaties die draaien op Linux en Unix. IBM voert de ranglijst aan bij Windows, mainframes en het OS/400-platform. De dominerende rol over alle sectoren heen heeft IBM voornamelijk te danken aan zijn populaire transactieserver en berichtgeoriënteerde middleware. 40 procent van zijn omzet is afkomstig van de CICS-transactiemonitor.
IDC constateert dat de middlewaremarkt tekenen vertoont van volwassenwording, onder meer doordat er steeds meer productsuites uitkomen. Vice-president Dennis Byron erkent dat dit zorgt voor prijsdruk bij de leveranciers. “Klanten verwachten koopjes als je programma’s bundelt in pakketten.”
De marktonderzoeker raadt de aanbieders aan de ontwikkelaars als doelgroep te kiezen. Ze zouden volgens IDC software voor de ontplooiing van applicaties moeten combineren met eenvoudig te gebruiken tools en ontwikkelraamwerken om de komende vijf jaar hun aantrekkelijkheid op de markt te verhogen.

Meer over

Middleware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Gemeentehuis
    ActueelData & AI

    Ook gemeente Emmen start met ai-systeem voor raadsinformatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs