Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Acer heeft de wind mee

22 september 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roger Slangen
Roger Slangen

Op 17 september presenteerde Acer de financiële resultaten voor de eerste helft van 2005 en deze zijn zonder meer indrukwekkend te noemen, zeker in een industrie waar de stemming door de bank genomen in mineur is.

Acer behaalde in de eerste helft van dit jaar een winst na belasting van 139,47 miljoen dollar. Dat betekent een groei van meer dan 83 procent. Ook de andere financiële indicatoren waren uitermate gunstig, maar opmerkelijker dan het traditionele gegoochel met financiële cijfers is de opmars qua marktaandeel in de verschillende deelsectoren.
Acer verstevigde zijn derde positie in de EMEA pc-markt door met bijna 70 procent te groeien; ongeveer drie maal zo goed als de marktontwikkeling. Het bedrijf heeft de notebookmarkt in Europa inmiddels stevig in handen. Een nummer-1-positie met bijna 20 procent marktaandeel: ieder vijfde notebook dat wordt verkocht in de EMEA-regio draagt het Acer-logo. In 13 EMEA-landen is de fabrikant marktleider, waaronder ook in Nederland (21,9 procent) en België (23,4 procent). Niet alleen qua notebooks geeft Acer de toon aan, ook de lcd- en pda-markt raakt steeds verder gedomineerd. In het pan-Europese gebied is Acer de grootste leverancier van lcd-schermen in 12 landen. Dichter bij huis: de nummer-1-positie in Nederland (20,8 procent marktaandeel) en België (22,6 procent). De verschillende pda-productlijnen (waaronder satellietnavigatiesystemen) hebben een stijging naar de tweede plaats in de EMEA-regio bewerkstelligd met een marktaandeel van in totaal 19,9 procent. In België heeft men de nummer-1-positie (23,9 procent) en in Nederland is men zeer snel na de eerste introductie al nummer 3 (13,3 procent).
In de ‘emerging markets’ (zoals Oost-Europa, Azië en Zuid-Amerika) zijn de cijfers ook al spectaculair te noemen en dat voor een producent die vijf jaar geleden amper serieus genomen werd. Nu zijn Acer en Dell de enige fabrikanten die nog met genoegen naar de nieuwe kwartaalcijfers uitzien. De één (Acer) kiest volledig voor indirect en de ander (Dell) volledig voor direct, wat aangeeft dat er niet één zaligmakend businessmodel is. “Het gaat om het laag houden van de operationele kosten en het opschroeven van de winstgevendheid per product”, aldus Acer-ceo Gianfranco Lanchi. “In beide aspecten hebben we de laatste twee jaren enorme vooruitgang geboekt.” Hij verwacht voor heel 2005 9 miljard dollar aan geconsolideerde inkomsten voor zijn bedrijf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloudsecurity als fundament voor groei

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Bright Access versterken glasvezelnetwerk op bedrijventerreinen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs