Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bomen over it uit de kraan

20 oktober 2005 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Ron Onrust
Ron Onrust

Vorige week organiseerde Interex, de gebruikersvereniging van producten en diensten van HP, een bijeenkomst over ‘virtualisatie’. Breed inzetbare blade servers bieden een eerste blik op een toekomst waarin betaald wordt per verbruikte it-eenheid.

Reorganisatie HP
Hoe kijkt de pas aangestelde HP-directeur Hans Daniels aan tegen de ontslagen bij het bedrijf? “Pijnlijk is het natuurlijk wel. Maar ik heb in de jaren hiervoor wel genoeg meegemaakt om te weten wat ik in zo’n situatie moet doen.” Daniels startte 17 jaar geleden bij Compaq, dat enkele jaren terug door HP overgenomen is.
Om de stemming in het zaaltje in Aalsmeer erin te brengen wordt tijdens de opening aangekondigd dat er op het einde van de dag onder meer een Itanium-server wordt verloot. Een gegrinnik stijgt op uit de zaal. “Die raken ze anders zeker niet kwijt”, merkt iemand op. In zijn keynote geeft de algemeen directeur van HP Nederland Hans Daniels een overzicht van de stand van zaken binnen HP, en de trends in de sector. “Van een technologisch gestuurde innovatie moeten we meer gaan naar exploitatiegestuurde innovatie”.
Daniels noemt het onderwerp van de dag – virtualisatie – in zijn toespraak niet. Daarnaar gevraagd zegt hij: “Virtualisatie past in een toekomst waarin wordt betaald per it-eenheid. Als klanten hun it-behoeften op die manier ingevuld krijgen, kan HP sneller aan de vraag voldoen.” Als voorbeeld geeft hij een animatiestudio, die bij het maken van een film tijdens de renderingfase een grote piek in de rekencapaciteit kent. In de verre toekomst ziet hij een zelfde afrekeningsmechanisme voor it als voor stroom. Dit gaat volgens Daniels verder dan outsourcing doordat het doelmatiger is. “IT wordt in deze opzet echt een nutsmiddel. De tijdelijke overcapaciteit bij de ene klant voorziet in de vraag bij de andere. Daardoor wordt beveiliging erg belangrijk”, meent Daniels.

Aanpak virtualisatie

In de rest van de lezingen komt vooral de technische aanpak van virtualisatie aan bod. Projectleider Roger Gerardts, betrokken bij de centralisering van 2.500 applicaties en 1.400 servers bij Rijkswaterstaat, schetst de opzet van dit technisch uitdagende project waarbij de infrastructuur straks locatieonafhankelijk centraal ondergebracht wordt. De nieuwe apparatuur bestaat uit 96 blade servers die met VMware 150 tot 200 virtuele servers kunnen draaien. Een fysieke server wordt uiteindelijk in staat geacht drie tot vier virtuele servers te behuizen. Blade servers zullen de komende jaren een substantiële groei doormaken.
Gevraagd naar de mening over de dag, noemt Theo Verkerk van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het ‘leerzaam’. “Zoals overal hebben ook wij servers die te weinig doen en servers die te veel doen. Virtuele omgevingen met blade servers kunnen daarvoor een oplossing bieden en daarover heb ik vandaag genoeg gehoord.” Verkerk staat als projectleider voor een vernieuwing van de server-, netwerk- en opslag-infrastructuur, dus hij kan wel wat input gebruiken. “Het was een goede kennismaking met de materie”, zegt hij.
Patrick Stigter is beheerder bij Lucent Technologies en vond naast de virtualisatiesessies ook de lezingen over beveiliging erg interessant: “HP was toonaangevend aanwezig op deze dag. Er was wel enige diversiteit van producten en leveranciers, maar ik had ook graag iets gehoord van Sun.” Gerrit Jan Ritman, gespecialiseerd in mkb-automatisering, zegt dat hij ook nog waardevolle netwerkcontacten heeft opgedaan: “Daar komt nog wel wat uit.”

Meer over

BesturingssystemenBlades

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: AP helpt bij medische data in cloud, Europol haalt bezem door darkweb (en meer)

    deal ceo
    Cloud & Infrastructuur

    Als eerste lokale Benelux-partner officieel erkend door Anthropic

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs