Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Soa’s en BSE

27 oktober 2005 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Hewlett-Packard heeft zijn zinnen gezet op het grootscheeps onder de aandacht brengen van zijn soa-boodschap. Hiervoor heeft het op dinsdag 25 oktober 23 Europese journalisten uit dertien verschillende landen ingevlogen naar zijn kantoor in Sophia Antipolis, nabij het Zuid-Franse Nice.

Gezien het slechte Nederlandse weer niet echt een straf voor uw Computable-verslaggever. In Nice schijnt het zonnetje en is het zo’n twintig graden. Niet dat het journaille daar ook maar iets van mee krijgt, want we worden de hele dag binnen bezig gehouden.
HP heeft naast zijn eigen executives ook een analist van Gartner, een executive van partner BEA Systems en een klant uit Belgie uitgenodigd. De eerste spreker in het auditorium van het Franse HP-pand is Paolo Malinverno, de Gartner-analist. Hij start met een kort onderonsje met de enige Nederlandse journalist. “In Nederland betekent soa iets heel anders he?”, grijnst hij tegen me. Verschillende collega-journalisten kijken nieuwsgierig om. Pas tijdens de laatste presentatie heeft de man voor me het lef om me een briefje toe te stoppen (het voelde weer even als op de middelbare school!) met daarop de al verwachte vraag: What does soa mean in Dutch? Als ik het antwoord terugschuif, kan ik rekenen op flink wat gegrinnik van hem en zijn buurman.
Blijkbaar is de term soa sowieso erg ongelukkig gekozen, want wij Nederlanders zijn niet het enige land dat de afkorting al in gebruik had. Zo blijkt soa in Frankrijk te staan voor de gekke koeien ziekte. Wederom dikke pret in de zaal.
De presentaties worden afgesloten door een vraag- en antwoordpanel. Veel informatie, maar de belangrijkste conclusie luidt toch wel: soa is veel meer dan alleen technologie, het belangrijkste onderdeel vormen de bedrijfsprocessen en de mensen binnen een organisatie.

Meer over

SOA

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse bedrijven nog niet kansloos om EU-gelden cloud en ai  

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs