Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overheid kiest voor nieuwe cryptochip

17 november 2005 - 23:00AchtergrondOverheid
Mark Nieuwenhuizen
Mark Nieuwenhuizen

Versleuteling of cryptografie kan op twee manieren. De meestgebruikte vorm is softwarematig, maar aan de bovenkant van de markt gebruiken overheden en multinationals cryptochips. Deze hardwarematige manier geldt als veiliger omdat er geen te ontfutselen wachtwoorden worden gebruikt.

Fox Crypto, onderdeel van Fox-IT heeft onlangs de opdracht gekregen om een nieuwe cryptochip te ontwikkelen voor de Nederlandse Staat. De nieuwe chipfamilie krijgt een grotere verwerkingssnelheid, ondersteuning van verschillende versleutelingsalgoritmes en ondersteuning van VPN/IPSEC.
Ronald Prins, directeur van Fox-IT, legt uit dat de softwarematige manier van versleutelen het risico in zich draagt dat Trojaanse paarden zich in het systeem nestelen. “Hardwarematig loop je dat risico niet. Gebruikers hoeven ook niet bang te zijn dat een gestolen cryptochip wordt ontcijferd. Het reverse-enigineeren van een processor is een verschrikkelijk kostbaar proces; de kans dat dit gebeurt, is dus niet zo groot. De chip bevat ook niet het volledige algoritme, maar maakt verbindingen met eveneens versleutelde software die later wordt geladen. Dat zijn allemaal maatregelen die ervoor moeten zorgen dat de kraakbaarheid van deze cryptochip erg klein is.”

Toepasbaarheid

De vorige versie van de cryptochip was ontwikkeld door Philips Crypto. Zij vonden dat de beperkte toepasbaarheid van dit soort producten niet langer paste in hun bedrijfsstrategie. Prins: “De vorige chip bevatte verouderde technieken, waardoor het aantal aanvallen groeide. Verder was de chip te langzaam voor hedendaagse maatstaven.”
Volgens Prins kan ook datacommunicatie en opslag via de chip worden versleuteld. In de nabije toekomst zal ook het bedrijfsleven gebruik kunnen maken van deze nieuw ontwikkelde chip. “Grote multinationals die bijvoorbeeld met overnames bezig zijn, riskeren niet dat bepaalde informatie naar buiten kan komen. Voor hen zal later een aangepaste versie op de markt komen”, aldus Prins.

Meer over

Encryptie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI-gedreven servicetransformatie bij Philips (Plat4mation)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    hotelkeuken Accor
    Data & AI

    Kort: di­gi­ta­li­se­ring gaat aan horeca voorbij, SoftwareOne helpt Utrecht met ai (en meer)

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Security & Awareness

    Hacktivisme draait steeds meer om psychologische ontwrichting

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Data & AI

    Kort: Full Join sorteert voor op post-quantumbeveiliging, Sodexo halveert foodwaste dankzij data (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs