Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rfid-implantaat voor datacenter-toegang

24 februari 2006 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Beveiliging is een hot item, maar kan haaks staan op burgerrechten als privacy. Rfid doorbreekt in de ogen van privacypuristen grenzen. Implantaten leggen de lat weer hoger.

Het Amerikaanse surveillancebedrijf CityWatcher.com heeft twee van zijn werknemers voorzien van rfid-implantaten voor toegang tot het datacenter. Het bedrijf in Cincinnati heeft een strikter beleid ingevoerd voor de beveiliging van het datacentrum, waar de surveillancevideobeelden zijn opgeslagen.

Toegang tot dat centrum gebeurde eerst nog middels een rfid-tag die de werknemers aan hun sleutelbos hingen. Het surveillancebedrijf, dat in dienst van de overheid criminele gebieden in zes steden ‘bewaakt’, argumenteert dat het oude systeem te kwetsbaar was. De twee werknemers die zich volgens hun werkgever vrijwillig hebben aangemeld, hebben een glazen capsule met een rfid-module van VeriChip geïnjecteerd gekregen in hun bovenarm. Bij ceo Sean Darks is ook een capsule ingebracht. Deze modules zijn passief en vallen vanaf maximaal enkele centimeters afstand uit te lezen.

CityWatcher.com stelt het implantaat niet verplicht. Werknemers zonder implantaat hebben echter geen toegang tot het datacentrum. De Amerikaanse privacy-organisatie Caspian (Consumers Against Supermarket Privacy Invasion and Numbering), die strijdt tegen de invoering van rfid-tags in bonuskaarten van supermarkten, uit kritiek: “Het is moreel fout om een loonstrookje te koppelen aan een implantaat”, aldus woordvoerster Katherine Albrecht.

Gekraakt

Overigens is het nog maar de vraag of deze vergaande maatregel de beveiliging daadwerkelijk verhoogt. De Amerikaanse onderzoeker Jona-than Westhues heeft een methode ontwikkeld om de rfid-tag van VeriChip uit te lezen en vervolgens te imiteren (klonen). Westhues leverde eerder al een bijdrage aan het boek Hacking the prox card over de kraakbaarheid van zogeheten proximity-kaarten voor toegang tot beveiligde gebieden.

Meer over

PrivacyRFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ActueelData & AI

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, 18 miljoen smartphones in lades (en meer)

    Teamvalue
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een secure score van 80%: Zo doet Bizure dat.

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs