Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Managed services ook voor het mkb?

01 juni 2006 - 11:06ActueelGovernance & PrivacyMegaSellers
Redactie Computable
Redactie Computable

Heeft het midden- en kleinbedrijf behoefte aan het uitbesteden van zijn automatisering- en telecomvoorzieningen, wordt mij nogal eens gevraagd. Tot een paar jaar geleden zou ik gezegd hebben ‘nee’, nu zeg ik volmondig ‘ja’.

Grote bedrijven, overheden en instellingen laten het beheer van grote delen van hun it-systemen al vele jaren met heel veel liefde aan derden over. Het beheer van de complexe systemen en het in huis hebben van softwareontwikkelaars is voor dergelijke organisaties veel te duur. De continue noodzaak om nieuwe systemen te ontwikkelen – denk aan de eindeloze stroom oekazes van overheden, die voorschrijven wat we nu weer gaan veranderen – is een voortdurende en onberekenbare kostenpost. Dat laten we buiten de deur doen, is de mening. De tendens is zelfs zichtbaar dat systeemontwikkeling niet meer in eigen land plaatsvindt, maar in Oost-Europa of zelfs in andere continenten. Kostenbesparing is ook hier het toverwoord.

Bij kleinere bedrijven ligt dat anders, maar niettemin is ook daar de automatisering een achilleshiel geworden. Nog niet zo lang geleden was het hoofd van de administratie meteen ook de systeembeheerder. Deed hij niet de boekhouding op de pc?

De ontwikkelingen van de laatste jaren zijn echter niet meer bij te houden. Meer en meer zien wij dat directeuren en eigenaars in het mkb bij specialistische bedrijven aankloppen met de vraag of ze niet kunnen worden verlost van de heisa van beheer en onderhoud van hun telefooncentrale en hun servers, computers en printers. Om nog maar te zwijgen van aspecten als security, applicatiebeheer, netwerkbeheer en back-up.

Het is mij wel duidelijk geworden dat kleine bedrijven er goed aan doen te laten onderzoeken of ze met managed services kosten kunnen besparen. Het mkb zou wel eens verrast kunnen zijn door die uitkomst. De sector komt er achter dat ze voor minder geld een beter beheer van de infrastructuur kunnen krijgen. En meer tijd kunnen vrijmaken voor kerntaken.

Met de groeiende vraag stijgt ook het aantal aanbieders. Resellers kunnen daar weer van profiteren. Er ligt een grote markt braak, waar alle partijen hun voordeel mee kunnen doen. De mkb’er heeft meer tijd voor zijn kernactiviteiten en kan rekenen op goed werkende systemen, terwijl de aanbieder van de managed services extra omzet genereert en zijn dienstenpakket op een hoger niveau brengt.

Raymond Perridon
Algemeen directeur MegaSellers Automatisering

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: AIV waarschuwt Nederland, Centric verwerft meerderheidsbelang in Twelve (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Van data-marktplaatsen tot dark data: de rol van authenticiteit in ai

    OpinieSecurity & Awareness

    Iot-beveiliging: het vergeten risico in cybersecuritystrategie

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    lui
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Waarom ‘leverancier van jouw leverancier’ groot risico kan zijn

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs