Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

MeassageLabs lanceert nieuwe generatie Instant Messenger voor bedrijven

13 juni 2006 - 13:173 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernanceMessage Labs

MessageLabs, de toonaangevende producent van geïntegreerde messaging- en internetbeveiligingsdiensten voor bedrijven, lanceert vandaag haar nieuwe generatie Enterprise Instant Messenger-dienst (EIM). De EIM-oplossing maakt een eind aan de risico’s en problemen van traditionele instant-messaging- en file-sharingdiensten.

In oktober 2005 nam MessageLabs Omnipod over en werden de IM-diensten opgenomen in het MessageLabs-aanbod van messaging- en internetbeveiligingsdiensten. De nieuwe EIM-service van MessageLabs biedt oplossingen voor specifieke kwesties rond het gebruik van IM in de onderneming, zoals beveiliging, organisatiebeleid, inzage van stukken, aansprakelijkheid en de intensiteit van gebruik. Bovendien vermindert deze dienst ook de risico’s die het gevolg zijn van onbeveiligd gebruik van IM binnen een bedrijf. Analyses wijzen uit dat meer dan 100 miljoen personen gebruik maken van IM op het werk en verwacht wordt dat dit cijfer de komende vier jaar telkens met 23 tot 40 procent zal toenemen.

“Het gevolg van de toenemende populariteit van IM in bedrijven is een stijging van het aantal beveiligingsrisico’s. Het is zorgwekkend dat heel wat IT-managers zich vandaag niet bewust zijn van het IM-gebruik in hun bedrijf, aangezien veel werknemers gebruik maken van onbeveiligde IM-clients als AOL, MSN of Yahoo!. Hier heeft een IT-afdeling totaal geen controle over,” verklaart Jos White, het hoofd van MessageLabs. De EIM-service van MessageLabs is compatibel met o.a. deze populaire IM-platformen en wordt tegelijk een volledig beveiligd en versleuteld in een privé-im netwerk. “Onze Enterprise Instant Messenger-dienst is dan ook een logisch gevolg van de jarenlange kennis en ervaring die we hebben opgedaan op het gebied van beveiliging en het beheer van e-mail- en internetverkeer”.

De Managed Services van MessageLabs garandeert de integriteit van elektronische bedrijfscommunicatie en helpt bedrijven hun risico’s te beheren en te verminderen en tegelijk hun infrastructuur en vertrouwelijke informatie te beveiligen. Door een beveiligde IM-communicatie kunnen werknemers in alle vrijheid gebruik maken van dit groeiende communicatiemiddel. De EIM-klanten van MessageLabs zijn afkomstig uit zowat alle vakgebieden, van de industrie en de financiële sector tot de gezondheidssector en de media.

De EIM-service van MessageLabs biedt een managementfunctionaliteit die ontwikkeld werd voor een maximale stabiliteit voor iedere onderneming. Het bevat geavanceerde administratieve functies en krachtige, Web-based rapporteringsmogelijkheden, de mogelijkheid om gebruik te maken van bestaande gebruikersbestanden van de onderneming, het scannen van bestanden op internetniveau, IM-loggingfuncties en compatibiliteit met belangrijke openbare messaging-netwerken.

De EIM-service van MessageLabs is verkrijgbaar in drie pakketten:

EIM Communicate – Biedt de mogelijkheid om op een beveiligde manier te chatten en bestanden uit te wisselen met andere gebruikers in dezelfde onderneming en omvat tevens de MessageLabs POD-client (Professional Online Desktop) en de EIM-functie voor het delen van bestanden.

EIM Connect – Biedt gebruikers de mogelijkheid om te communiceren met gebruikers buiten het EIM-netwerk via een groot aantal platformen en omvat EIM Interoperate, EIM Logging en EIM SMS.

EIM Collaborate – Biedt gebruikers de mogelijkheid om te werken met een volledig pakket aan communicatieproducten in één enkele interface en biedt tevens de mogelijkheid tot integratie met bijkomende toepassingen als WebEx en SalesForce.

De EIM-dienst van MessageLabs is vanaf vandaag wereldwijd voor ieder bedrijf beschikbaar en kan worden aangekocht als een afzonderlijke dienst of in combinatie met de e-mail-, internetbeveiligings- en managementdiensten van MessageLabs voor een volledige en geïntegreerde oplossing.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    Software & Development

    Exposities over de invloed van gaming

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs