Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijven kopen sneller hardware en telecom

17 juli 2006 - 12:533 minuten leestijdActueelGovernance & Privacy
Ingrid Wolfslag
Ingrid Wolfslag

Nederlandse it-beslissers denken aanmerkelijk langer na over de aanschaf van bedrijfsapplicaties dan over uitgaven aan hardware of telecomdiensten. Deze terughoudendheid vloeit voort uit zorgvuldigheid.

Terwijl over de aanschaf van hardware of telecomdiensten vaak in de eerste vijf weken al is beslist, kopen ondernemingen ruim de helft van de bedrijfsapplicaties pas na tien weken. Dat blijkt uit onderzoek van Heliview onder vierhonderd it-managers van bedrijven met meer dan vijftig werknemers. De aankoop kan zelfs negen maanden of langer duren. Dat bleek onlangs uit een onderzoek in Duitsland.
De aanschaf van hardware is in 73 procent van de gevallen al in de vijfde week beslist. “Soms duurt dat zelfs maar één dag”, vertelt Hauke Stars, directeur HP services en sales, “vooral als het een uitbreiding op een bestaande IT-omgeving is.” Bij telecomdiensten ligt dat percentage iets lager op 58 procent. Daarvan is 43 procent al in de eerste of tweede week aangeschaft.

Niet overdreven
Bedrijven implementeren hardware, software en telecomdiensten vaak als onderdeel van een groot project. Uit het onderzoek blijkt dat minder dan 7 procent van de projecten waar alleen hardware of telecomdiensten geleverd worden langer duurt dan twintig weken. Een vijfde van de bedrijven schaft zijn it-applicaties in drie tot vijf weken aan. 17 procent doet daar vijf tot tien weken over. Bijna een kwart kost tien tot twintig weken. In 27 procent van de gevallen denken bedrijven langer dan twintig weken na over het plaatsen van de order.
Een groot deel van de besluitvorming betreft het vinden van de meest passende infrastructuur. Klanten zelf denken een deel van de tijd na over het nut van de implementatie. Bedrijven kijken bijvoorbeeld naar de benodigde investeringen en of de implementatie bij de bedrijfsstrategie past. Als er toestemming moet komen vanuit bijvoorbeeld een hoofdkantoor, kan dat vertragend werken.
Ook de partijen die betrokken zijn bij de implementatie denken lang na over de juiste infrastructuur. Stars: "We hebben net een complex project afgerond dat twee jaar geduurd heeft. Het is belangrijk de processen te begrijpen waar de infrastructuur aan ten grondslag ligt. Als de bedrijfsapplicatie een aanvulling is op bestaande infrastructuren, gaat het aanmerkelijk sneller." Als nieuwe architecturen gebouwd moeten worden, zal het beduidend langer duren voor de klant de order tekent.
Dat geldt ook voor andere soorten software, zoals middleware. Dat is logisch, vindt John Post, programmamanager bij IBM Benelux. "De aanschaf van een complexe omgeving gebeurt uit behoefte en heeft een forse impact op de bedrijfsvoering. Door het uitzoeken van die behoefte en de consequenties van de implementatie kan het besluit langer op zich laten wachten dan die van bijvoorbeeld een server." Post vindt niet dat de lange loopduur van besluitvorming te wijten is aan overdreven voorzichtigheid van bedrijven. "Bedrijven zijn zorgvuldig."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Nextens

    Nextens Tex
    Pijl naar rechts icoon

    Linguineo

    Taalheld
    Pijl naar rechts icoon

    Meander Medisch Centrum

    Da Vinci 5 bij Meander: van systeem voor robotgeassisteerde operaties naar datagedreven 'kennispartner'
    Pijl naar rechts icoon

    Key2XS B.V.

    Key2XS. AI-Driven Key Management for Critical Infrastructure
    Pijl naar rechts icoon

    MIRhosting b.v.

    MIRhosting: datasoevereiniteit met 400G ZR+ inter-DC-connectiviteit
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Vacature
    Carrière

    Kort: it-krapte houdt aan, ChatGPT beschikt over wiskundeknobbel (en meer)

    Security & Awareness

    Documentaire over cybercrime: ‘Ga niet naar de politie!’

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp komt met nieuwe luchthavendisplays  

    Governance & Privacy

    Hoe realiseer ik een soevereine informatiehuishouding?

    Cloud & Infrastructuur

    Worldstream lanceert soevereine S3-objectopslag voor Nederlandse markt

    Software & Development

    Kort: Miyagami koopt Vietnamese software-ontwikkelaar, Axians rondt implementatie Unit4 ERPx bij Cordaid af (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs