Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cartesis boekt recordresultaten over 2006 met 28% groei in software-inkomsten

21 juli 2006 - 19:223 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyCartesis

Cartesis, ‘s werelds grootste financieel en performance management softwarespecialist, heeft vandaag zijn boekjaar 2006, eindigend op 30 juni 2006, afgesloten met recordinkomsten. De omzet uit de verkoop van software groeide met 28% ten opzichte van boekjaar 2005. De internationale groei bedroeg 61% en in Noord-Amerika werd 57% groei gerealiseerd.

Het bedrijf dankt het succes aan de extra investeringen in internationale sales en marketing en het op de markt brengen van zijn nieuwe productlijn Cartesis 10. Cartesis 10 is ’s werelds krachtigste business performance management (BPM)-oplossing en de eerste die interne en externe financiële data integreert voor publicatie, benchmarking en de planning van fusies en overnames.

“We winnen duidelijk marktaandeel van onze concurrenten”, aldus Didier Benchimol, CEO bij Cartesis. “Ieder kwartaal groeit onze business drie of vier keer meer dan die van andere spelers op de BPM-markt. We breiden onze positie als marktleider uit van financiële consolidatie en managementrapportage naar het volledige spectrum van performance managementtoepassingen, inclusief planning en analyse. Dit vertaalt zich duidelijk in de gunstige resultaten van ons boekjaar 2006.”

“In de huidige markt wenden bedrijven zich steeds vaker tot performance managementleveranciers voor statutaire en managementrapportage, maar ook voor toepassingen voor planning en budgettering”, zegt Kathleen Wilhide, Research Director voor Compliance en BPM-oplossingen bij IDC. “Cartesis heeft veel vooruitgang geboekt in Europa en Noord-Amerika en de groei uit software-inkomsten oversteeg in 2005 al het marktgemiddelde. In 2005 heeft Cartesis een aantal stappen ondernomen om zijn BPM-oplossing te verbeteren met behulp van overnames en nieuwe ontwikkelingen. Met Cartesis 10 heeft het bedrijf vandaag de dag een zeer complete BPM-suite.”

40% van de inkomsten komt uit licentieverkopen aan nieuwe klanten, de jaarlijkse licentie-inkomsten uit de basis BPM-producten namen toe met 38% en de totale licentie-inkomsten in het vierde kwartaal van boekjaar 2006 stegen met 43% ten opzichte van vorig jaar. De totale inkomsten uit wereldwijde licenties groeide met 114%. Opvallende nieuwe klanten en deals waren PepsiAmericas, Delhaize, Arcelor, AGC Automotive Americas, La Poste, Meridian Credit Union, Sonepar, Dainippon Ink and Chemicals Incorporated en Yoplait.

De Cartesis 10 performance management suite – aangekondigd in april 2006 – speelt in op de marktvraag van multinationals naar snellere consolidatie, mogelijkheden voor nauwkeurige en beter geïntegreerde forecasting en planning. Ook biedt de suite de mogelijkheid om te benchmarken tegen externe partijen en sneller toegang tot informatie voor analyse en besluitvorming te krijgen. De introductie van Cartesis 10 betekent dan ook een grote ommezwaai voor BPM-oplossingen. De nieuwe suite integreert de drie pijlers voor financieel management, planning en analyse om bedrijven een helder inzicht te geven in de vroegere, huidige en verwachte business performance. De suite bestaat uit Cartesis Finance, Cartesis Planning en Cartesis Analytics.

De oplossingen voor planning en analytics vertegenwoordigen nu een kwart van de software-inkomsten van Cartesis. Veel van de grootste deals die zijn gevallen in boekjaar 2006 omvatten alle drie de essentiële BPM-producten. Dit geeft aan dat er wereldwijd een groot potentieel is voor de verkoop van suites.

In het vierde kwartaal is er ook groeiende belangstelling ontstaan voor het Cartesis Open Profitability Initiative http://www.cartesis.com/en/solutions/profitability_optimization/ (OPI) dat in april 2006 werd geïntroduceerd. Er zijn twee nieuwe partners opgetekend, te weten CorePROFIT Solutions http://www.coreprofit.com/ en QPR CostControl BV http://www.qprcostcontrol.com/. OPI is een wereldwijd partnerprogramma opgericht om klanten van Cartesis te voorzien van ‘best-of-breed’-oplossingen voor winstoptimalisatie. Het terugdringen van kosten en verbeteren van de productiviteit is belangrijk voor alle organisaties, zeker wanneer dit inzicht geïntegreerd kan worden in grotere performance managementoplossingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: AIV waarschuwt Nederland, Centric verwerft meerderheidsbelang in Twelve (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Van data-marktplaatsen tot dark data: de rol van authenticiteit in ai

    OpinieSecurity & Awareness

    Iot-beveiliging: het vergeten risico in cybersecuritystrategie

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    lui
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Waarom ‘leverancier van jouw leverancier’ groot risico kan zijn

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs