Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN gaat in beroep tegen staat en Opta

25 juli 2006 - 11:36ActueelCloud & InfrastructuurKPN
Peter Olsthoorn
Peter Olsthoorn

KPN gaat in beroep nadat zijn eisen voor het grootste deel niet ontvankelijk zijn verklaard in het kort geding tegen de Staat (Economische Zaken en NMa) en de Opta. De zaak ging om oneerlijke behandeling van de voormalig staatsmonopolist tegenover kabelmaatschappijen.

De voorzieningenrechter van de rechtbank te Den Haag heeft KPN vanmorgen niet ontvankelijk verklaard. Het bedrijf heeft afdoende mogelijkheden om besluiten van de Opta en NMa in beroep voor rechtbanken aan te kaarten, luidt het vonnis samengevat.

Enkele van die beroepen lopen nog, bijvoorbeeld tegen marktanalysebesluiten van de telecomwaakhond. KPN heeft beroep ingesteld bij het CBb. Dit biedt volgens de rechter 'onbetwist een met voldoende waarborgen omklede rechtsgang'.

Ook is er de mogelijkheid van een voorlopige voorziening als KPN op korte termijn slachtoffer dreigt te worden van een besluit. Het heeft ook daarvan gebruik gemaakt. Er is dus geen reden voor een civiele rechtsgang via een kort geding tegen het beleid van EZ in het algemeen en de uitvoering van de regelgeving door Opta en NMa in het bijzonder.

Volgens de rechter ging het in deze zaak vooral om de marktanalysebesluiten van Opta. KPN heeft volgens hem geen argumenten naar voren gebracht waarmee het aantoont dat de waakhond met deze analyses onrechtmatig heeft gehandeld. Integendeel, de organisatie gaat niet gefragmenteerd te werk in het nadeel van KPN, oordeelt de rechter.

EZ en Opta zijn tevreden met het vonnis. Ook ACT, de club van KPN-concurrenten, is blij met het vonnis, omdat het bevestigt dat adequate regelgeving nodig is.

KPN gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank. "KPN had geen andere keus dan het aanspannen van een kort geding tegen de Staat, omdat de vele en versnipperde bestuursrechtelijke procedures bij NMa, Opta en de bestuursrechter geen gelegenheid bieden om de kwestie van de ongelijkheid bij een rechter tot een uitspraak te brengen. KPN blijft van mening dat die ongelijkheid bestaat en zal dit in hoger beroep opnieuw trachten aan te tonen.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN sleept Staat voor de rechter in kort geding

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN gaat digitale tv en radio breed doorvoeren

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN wil tv-distributie via bestaande kabelnetten

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    KPN steeds minder een staatsbedrijf

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Adsl-strijd Nederland gaat nieuwe ronde in

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN en Opta komen niet tot schikking

    Eén reactie op “KPN gaat in beroep tegen staat en Opta”

    1. OAP schreef:
      25 juli 2006 om 13:43

      De Opta en de Nma zijn gewoon twee partijen die niet echt goed weten wat eerlike concurentie is.
      KPN heeft gewoon alles tegen maar zal keihard terug slaan denk ik.
      KPN laat zich niet kapot maken door twee van die lekkere hapjes.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs