Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Het kanaal gaat illegaal

07 augustus 2006 - 14:40ActueelGovernance & PrivacyForcepoint
Redactie Computable
Redactie Computable

Illegale content op desktops en bedrijfsnetwerken is een serieus probleem aan het worden. Medewerkers downloaden thuis of op kantoor mp3’s, spelletjes of andere software op laptops van de zaak. Een wirwar van legale en illegale data en applicaties is het gevolg. Vaak staan medewerkers niet stil bij het feit dat het downloaden van dergelijke content grote risico’s met zich meebrengt. Niet zozeer voor henzelf, maar vooral voor de werkgever. Deze is namelijk juridisch aansprakelijk voor alle content op het bedrijfsnetwerk. En dus ook voor illegale software!

Voorkomen is beter dan genezen. Dat geldt ook – of misschien juist – voor het uitbannen van illegale software en bestanden op laptops en het netwerk. Het is voor it-afdelingen vaak ondoenlijk om te controleren of laptops zijn ‘besmet’ met content die er niet thuishoort. Gelukkig zijn er diverse oplossingen op de markt die daarbij helpen. Voor het beheer van downloadgedrag moeten bedrijven zich niet alleen richten op de gateway. Toegegeven, veel gevaar komt daar vandaan, maar bedrijfslaptops worden mee naar huis genomen en buiten het bedrijfsnetwerk om aan internet gekoppeld waardoor het beheer volledig kwijt is. Controle op desktop- en applicatieniveau is dan ook essentieel.

Strenge regelgeving stelt paal en perk aan illegale content. Het is dus niet zo zeer de vraag óf, maar hoe bedrijven hier iets tegen moeten doen. Resellers spelen hier een belangrijke rol in door hun klanten te wijzen op de risico’s en plichten en vervolgens de juiste oplossingen te adviseren. Op die manier zorgen ze ervoor dat hun klanten ‘compliant’ zijn aan regelgeving en tegelijk downtime kunnen beperken. Het beteugelen van illegale content is dus niet alleen beter voor de softwarevendors en het verkopende kanaal, maar uiteindelijk ook voor de gebruikers.

Terry Conroy
Regional sales manager Websense Benelux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Navo in zee met Google, 1 miljard voor TCS (en meer)

    omnibusvoorstel privacy
    Governance & Privacy

    AP: gevolgen Omnibusvoorstel niet goed onderzocht door EC

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs