Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Visumprobleem voornaamste zorg Nederlands team

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondCarrière
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Het Nederlandse studententeam voor de wereldwijde programmeerwedstrijd Imagine Cup is druk bezig met de voorbereiding op de finale in India. Computable volgt ‘onze jongens’.

Het driekoppige Nederlandse team dat de nationale finale heeft gewonnen, gaat volgende maand naar India. Daar doen zij mee aan de finale van de door Microsoft georganiseerde wereldwijde programmeerwedstrijd Imagine Cup, die nu voor de derde keer wordt georganiseerd. Studenten Rolf en Matthias Huisman (broers) en teamgenoot Sebastian Himmel werken aan hun project, de vlotte presentatie ervan en een benodigd visum.

Het bleek namelijk een klein probleem te zijn dat Sebastian in Duitsland woont en dat India visums verplicht stelt voor de studenten. Een gang via ambassades volgde dus. In Nederland was dit obstakel vlot genomen, in Duitsland bleek dat wat meer moeite te kosten. “Het is een hoop geregel, dat leidt wel af”, zegt Matthias. Rolf vult aan: “Maar het loopt parallel.” Dus het hindert het ‘echte’ werk niet, aldus het team.

Bevroren

Zij hebben hun applicatie voor een geautomatiseerde medische helpdesk, health desk, in wezen af. “We hebben de functionaliteit vastgelegd (feature freeze) en maken het nu stabieler”, vertelt Rolf. De code was al werkend voor de – gewonnen – landelijke finale in het Living Tomorrow-huis in Amsterdam. “Dit was de eerste keer dat ik vóór een demo een nacht goed heb geslapen”, lacht Rolf.

Daarnaast werken de drie aan hun presentatie. Alleen code hebben en draaien, is niet voldoende voor de Imagine Cup. De makers moeten hun project ook aan de man brengen. Het Nederlandse team loopt wat dat betreft eigenlijk al voor op de wedstrijd; er is al contact met een Nederlandse zorgverzekeraar die interesse heeft in de health desk.

Eindstrijd

Toch kan de strijd om de wereldbeker nog spannend worden. “De Indiase en andere Oosterse teams steken er hele dagen in. Dat kunnen wij niet, dus moeten we slimmer zijn. De structuur beter hebben, juist ook van tevoren”, zegt Rolf. Hij legt uit dat maar al te veel softwareprojecten aan zelfnormering doen; niet gericht op de omgeving waarin het moet gaan werken. “Je moet een oplossing zoeken bij een probleem, niet andersom.” Dat omvat ook rekening houden met legacy-systemen en andere software.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Private equity stuwt banengroei, 9 op 10 it-leiders niet klaar voor ai-cyberaanvallen (en meer)

    Data & AI

    Kort: Digitale economie groeit ondanks krimp ict-banen, ai-ambities mkb missen vruchtbare grond (en meer)

    Overheid

    Drie drijfveren voor versnelling en verandering

    Carrière

    Atos Nederland start reorganisatie met vrijwillige vertrekregeling

    Financiële dienstverlening

    Kort: TMC kiest voor groei met ondernemende techprofessionals, 10 jaar Tikkie (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs