Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Sun schrapt weer een UltraSparc-processor

05 september 2006 - 07:58ActueelCloud & InfrastructuurSun
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Sun Microsystems schrapt de onlangs uitgestelde i+ variant van zijn oudere UltraSparc III-processor. Die chip (codenaam Serrano) zou gebruikt worden in nieuwe instapservers, maar die werden eind vorige week plots voorzien van de reeds verschenene IIIi-variant (Jalapeno).

De serverproducent liet weten met productieproblemen te kampen voor de i+ variant en dat de processor mogelijk pas midden komend jaar uitkomt. Dat blijkt nu niet het geval te zijn; Sun schrapt de chip geheel. Het bedrijf concentreert zich nu op de multikern T1-processor (codenaam Niagara), die eerder al voorrang kreeg boven de UltraSparc IIIi+.

Vice-president John Fowler van Sun laat weten dat de chip nu geheel van de baan is. "We hebben afgelopen boekjaar besloten ons te richten op het opvoeren van de productie van de UltraSparc IV+, Niagara en Niagara 2." De eerstgenoemde processor is nu versneld van 1,5 naar 1,8 GHz, wat het prestatieniveau 20 procent moet verhogen.

De laatstgenoemde processor moet de massamarkt aanspreken, terwijl de eerste uitvoering – mede door het bijzondere multikern-ontwerp – beperkt was tot specifieke toepassingen met veel programma-threads, zoals webservers en Java-serversoftware. De Niagara 2 moet in de tweede helft van komend jaar uitkomen.

Sun wist in het tweede kwartaal dit jaar voor honderd miljoen dollar aan Niagara-systemen af te zetten. De verkoop van machines met de UltraSparc IV+ zit ook in de lift. Sun is volgens marktmeter IDC de enige grote serverleverancier die zijn omzet in dat kwartaal zag stijgen. IBM, HP en Dell zagen hun omzetten respectievelijk 2,2 , 1,7 en 1,3 procent afnemen. Sun heeft zijn omzet en winst de afgelopen paar jaar echter zien kelderen.

Sun vertrouwt voor zijn reguliere processoren nu op partners Fujitsu en AMD. Eerstgenoemde maakt UltraSparc-kloon Sparc64, terwijl de tweede zijn x86 Opteron-chips levert. Sun gebruikt die AMD-processoren ook in aparte servers, zoals de onlangs gelanceerde opslagserver (codenaam Thumper) en de Galaxy-servers van Sun-veteraan Andy Bechtolsheim.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Productieprobleem dwingt Sun tot gebruik oudere chip

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs