Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Inter Access verliest kort geding Dimpact

14 september 2006 - 14:223 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacySLTN
Rik Sanders
Rik Sanders

De voorzieningenrechter heeft Inter Access vandaag in het ongelijk gesteld in het kort geding dat de automatiseerder tegen Dimpact had aangespannen.

De zaak diende vorige week voor de rechter in Zwolle. Inter Access maakte bezwaar tegen het door Dimpact gunnen van de order tot het bouwen van een elektronisch loket aan Atos Origin en zijn partners BMC, Emaxx en XL21. Dimpact is een coöperatie van Zwolle, Enschede en drie kleinere gemeenten (Hellendoorn, Oldenzaal en Heusden) uit Overijssel. Deze bundeling van krachten heeft tot doel om de elektronische dienstverlening van de gemeenten een impuls te geven. Als eerste gezamenlijke actie startte Dimpact een Europees aanbestedingstraject voor de realisatie van een digitaal loket conform Egem-architectuur met een midoffice. Afgelopen juni gunde Dimpact het consortium onder leiding van Atos Origin deze opdracht. Inter Access spande tegen deze uitkomst een kort geding aan omdat het vond dat zijn aanbod beter was dan dat van de winnaar. De automatiseerder voelde zich bovendien tekort gedaan tijdens de voortgang van de aanbesteding en meende dat Atos Origin was voorgetrokken.

De voorzieningenrechter vindt echter dat het bedrijf te lang heeft gewacht eer het ging procederen, en daarvoor ook geen gegronde redenen heeft aangevoerd. Zeker omdat Inter Access wist dat Dimpact haast had met de ontwikkeling van de digitale loketten. "Tegen deze achtergrond valt niet in te zien waarom Inter Access niet heeft voldaan aan het verzoek van Dimpact d.d. 30 juni 2006 om het kort geding uiterlijk binnen 3 weken na 30 juni 2006 te laten plaatsvinden", aldus de rechter in de uitspraak.

Ook is de rechter er niet van overtuigd dat Dimpact fouten heeft gemaakt tijdens de aanbestedingsprocedure. In het bezwaar van Inter Access dat zijn bieding te laag is beoordeeld, kan de Zwolse rechtbank ook al niet meegaan. Dimpact voerde hier tegenin dat de automatiseerder te weinig informatie had verschaft over de kwaliteit van het dienstverlenende team, en dat het plan van aanpak van Inter Access te veel afweek van wat Dimpact vroeg. De gemeentelijke alliantie wil namelijk de te ontwikkelen loketoplossing in eigendom krijgen om leveranciers direct aan te sturen en de software ook aan andere gemeenten, die zich aansluiten bij de coöperatie, te kunnen aanbieden. De automatiseerder hield echter vast aan het intellectueel eigendom van de standaard WEB+ en stelde voor dat de gemeenten zouden deelnemen aan de gebruikersvereniging van WEB+. De rechter in Zwolle vindt dat Dimpact de bezwaren van Inter Access "gemotiveerd weersproken" heeft.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Exxellence niet naar rechter om ‘pijnloze migratie’

    Computable.nl
    Overheid

    Leveranciers haken af bij aanbesteding Dimpact

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Borne sluit zich aan bij Dimpact

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs