Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Greenpeace verwijt HP verzwijgen vlamvertrager

19 september 2006 - 09:05ActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Greenpeace is boos op Hewlett Packard (HP) omdat deze op haar website ten onrechte meldt dat een bepaald type broomhoudende vlamvertrager al jaren niet meer in haar producten voorkomt.

Het milieu-onvriendelijke gedrag van HP kwam aan het licht in een onderzoek van een Deens laboratorium, dat in opdracht van Greenpeace vijf merken laptops onderzocht op het gebruik van gevaarlijke stoffen. De laptop van HP rolde slecht uit het onderzoek vanwege het gebruik van broomhoudende vlamvertragers. Hieronder bevond zich ook decabroomdifenyl ether (decaBDE), terwijl HP op haar website juist aangeeft deze stof al vele jaren niet meer te gebruiken. Volgens Kim Schoppink, Campaigner Giftige Stoffen voor Greenpeace, “misleidt HP op haar website de consument.” Kees Verton, die binnen HP verantwoordelijk is voor de pc-productlijn: "Dat er decaBDE is aangetroffen heeft ons zeer verrast. Er wordt op dit moment uitgezocht hoe deze stof via één van onze toeleveranciers in de laptop terecht is gekomen."

Een voor HP verzachtende omstandigheid is dat de stof niet voorkomt in de RoHS (Restriction of Hazardous Substances). Dat is een Europese richtlijn die het gebruik van een aantal omstreden stoffen beperkt. Volgens Schoppink is decaBDE echter wel degelijk schadelijk voor het milieu, net als andere broomhoudende vlamvertragers. “Doordat deze stoffen lijken op hormonen, kunnen ze tot problemen leiden bij de voortplanting van dieren en mensen.”

De RoHS-richtlijn is sinds 1 juli 2006 van kracht. HP begaat dus geen overtreding, al was het alleen maar omdat de laptops al in maart van dit jaar zijn aangeschaft. Verton voegt daaraan toe dat de laptop "ruim voor 1 juli" al niet meer leverbaar was in Nederland.

Door de uitkomsten van het Deense onderzoek daalt HP op de ‘Guide to Greener Electronics’, waarin de internationale milieuorganisatie producenten van mobiele telefoons en pc’s rangschikt op hun milieubeleid. Haalde HP vorige week nog een krap zesje, nu scoort het bedrijf een 4,7 voor haar milieubeleid en -gedrag.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Apple weerspreekt iPhone-kritiek Greenpeace

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Greenpeace protesteert met appels tegen Apple

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs