Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Websense biedt nieuwe technologie tegen lekken van bedrijfsgegevens

29 september 2006 - 18:013 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyForcepoint

Websense heeft plannen ontwikkeld voor de levering van nieuwe echnologie, waarmee bedrijven het ongewenst weglekken van vertrouwelijke bedrijfsdata tegen kunnen gaan. Om in deze markt snel een positie te verwerven, heeft Websense een overeenkomst getekend met PortAuthority Technologies, die marktleider is op het gebied van leak prevention. Websense gaat de technologie van dit bedrijf opnemen in zijn nieuwe productlijn. De overeenkomst is de eerste OEM-samenwerking tussen een wereldwijde leverancier van beveiligingsoplossingen en een leverancier van leak prevention-technologie.

Met deze nieuwe overeenkomst wil Websense nieuwe Deep Content Control-technologie leveren. Deze fungeert als een digitale databewaker bij het bepalen van welke informatie de organisatie mag verlaten en onder welke omstandigheden. Organisaties kunnen dan voor het eerst controleren welke informatie gebruikers benaderen, hoe ze daar komen en welke gegevens ze mogen gebruiken en/of versturen. Dit alles is mogelijk met behulp van één beheerconsole. Zo kan een bedrijf bijvoorbeeld voorkomen dat medewerkers creditcardgegevens van klanten, verkoopprognoses of de broncode van een product naar een niet-vertrouwde externe of niet-geautoriseerde interne medewerker sturen. Daardoor kunnen organisaties beter inspelen op issues rond corporate governance en intellectueel eigendom.

De markt voor op data gerichte contentcontrole groeit. Volgens IDC groeit de markt voor multi-protocol contentfiltering van 194 miljoen dollar in 2007 naar 434,6 miljoen dollar in 2009. Dat is een jaarlijkse groei van 49,7 procent.

"Onze stap in deze markt is opnieuw een belangrijke vooruitgang voor Websense als beveiligingsleverancier", zegt Gene Hodges, CEO van Websense. "Met PortAuthority Technologies beschikken we over nauwkeurige en geavanceerde 'vingerafdruk'- en identificatietechnologie voor klanten die zoeken naar deze preventieoplossingen. Door deze unieke combinatie van technologie te bieden, breidt Websense de mogelijkheden uit om klanten te helpen bij het beschermen van hun organisatie. Zij krijgen meer inzicht in en overzicht over hun bedrijfsmiddelen, hun gebruikers en hun data."

De Websense Deep Content Control-technologie is een samenvoeging van de gepatenteerde PreciseID-informatieclassificatie- en identificatietechnologie van PortAuthority Technologies met de classificatie- en controletechnologie van Websense voor geautomatiseerde dataprotectie.
De nieuwe technologie breidt de mogelijkheden van Websense uit om gevoelige of vertrouwelijke informatie te beschermen tegen verlies, compliancy-overtreding en merkschade. De technologie stelt bedrijven in staat om informatielekken tegen te gaan die ontstaan door gebrekkige beveiliging of bedrijfsprocessen, aanvallen van binnenuit en gerichte aanvallen, die steeds vaker voorkomen.

"Bescherming tegen dataverlies is wereldwijd een punt van zorg", zegt Pete Foley, bestuursvoorzitter en CEO van PortAuthority Technologies. "De synergie tussen de software, de research en de contentclassificatie van Websense en de technologie van PortAuthority Technologies biedt klanten en partners een volledig nieuwe oplossing. Deze overeenkomst is een belangrijke validatie van onze technologie. Wij kijken er naar uit om samen met Websense de markt voor leak prevention-oplossingen te laten groeien."

Nieuwe mogelijkheden voor partners
Onderdeel van het initiatief van Websense is het instellen van een adviesraad voor partners die zo invloed hebben op de nieuwe generatie software en diensten van Websense. "De nieuwe Deep Content Control-oplosingen van Websense zijn winstgevende producten die we aan onze klanten kunnen bieden om een belangrijk managementprobleem op te lossen", zegt Gordon Shevlin, executive vicepresident bij FishNet Security, dat beveiligingsoplossingen levert. "Door klanten contentcontrole te bieden dichten we de kloof met de traditionele technologieën, zoals antivirussoftware en firewalls."

Beschikbaarheid
De nieuwe Deep Content Control-oplossingen zijn naar verwachting in de eerste helft van 2007 beschikbaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs