Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AMD/ATI voegt cpu en gpu met overname samen

25 oktober 2006 - 14:31ActueelGovernance & PrivacyAMDATI
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

AMD maakte in Parijs bekend dat de overname van ATI voltooid is. Het bedrijf gaat als één geheel verder onder de naam AMD, ATI wordt een eigen merk binnen AMD en op het gebied van integratie van de cpu en gpu is er een voorzichtige roadmap uitgerold.

Met de overname van ATI kreeg AMD de beschikking over krachtige, grafische processors. De afgelopen maanden is er dan ook gewerkt om deze gpu met de eigen cpu te koppelen. Trots kondigde AMD dit dan ook aan en het gezamenlijke bedrijf denkt eind 2008 beide processors met elkaar te kunnen integreren. Deze integratie krijgt vanaf nu de naam Fusion mee, een naam die Oracle al gebruikt voor de integratie van PeopleSoft en Siebel in de eigen softwaretak.

“Met Fusion proberen wij de prestatie-per-watt-per-dollar te verbeteren”, zegt Phil Hester, senior vice president en cto van AMD. “Dit komt dan boven op onze huidige cpu-only architectuur. Zodoende schiet het prestatieniveau omhoog en is er meer ruimte voor 3D-graphics en digitale media.”

AMD beklemtoont wel dat zowel de cpu als gpu verder ontwikkeld zullen worden en dat de pluspunten van beide, de rekenkracht, snelheid en aansturen van processen van de cpu en de grafische weergave van de gpu, gehandhaafd blijven. Hester: “Zowel de cpu als gpu moeten naast elkaar blijven bestaan omdat ze allebei sterk zijn voor speciale onderdelen. Daarom ontwikkelen we een methode die in de toekomst automatisch taken doorstuurt naar de cpu of gpu. Moet er iets snel gebeuren, dan wordt de cpu ingeschakeld, moeten er meerdere taken tegelijk worden uitgevoerd, dan is de gpu aan de beurt. Uiteindelijk zetten we Fusion in voor reguliere desktops en laptops, maar ook voor nieuwe vormen van mobiele apparatuur (UMPC’s) en servers die zware rekentaken (HPC) moeten verwerken.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Nederlandse organisaties weten bar weinig van de Data Governance Act

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Cyberveiligheid naar bestuurskamer: noodzaak van board-training

    AchtergrondGovernance & Privacy

    OTC helpt bedrijven met tools voor ict-rapportagestandaard IDRS

    Gebouw TU/e
    ActueelGovernance & Privacy

    Cyberaanvaller TU/e misbruikte zwakke vpn en oude wachtwoorden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs