Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

HP doet aanval op de mainframe-markt

01 november 2006 - 08:193 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurHP Inc.IBMIntelOracle
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

HP doet een nieuwe poging om mainframe-klanten te interesseren voor zijn Unix-platform. Het concern biedt samen met Intel en Oracle een alternatief voor de mainframe. Bijbehorende migratiediensten moeten aarzelende afnemers dit keer wel over de streep trekken.

HP ceo Mark Hurd onthulde op de Oracle OpenWorld bijeenkomst het Application Modernization Initiative. Dit alternatief voor de mainframe draait op de Integrity-serverlijn van HP met de Itanium-chip van Intel. Het Unix-alternatief van HP is voorzien van virtualisatiemogelijkheden via de Virtual Server Environment-technologie van HP. Oracle levert de database (10g), bijbehorende middleware (Fusion) en Oracle Enterprise Manager/Grid Control. Het gebruik van virtualisatie, clustering en vergaande applicatie- en systeembeheervoorzieningen moet mainframe-gebruikers overtuigen dat het open alternatief dit keer wel solide genoeg is voor een migratie.

Volgens de drie initiatiefnemers zijn bestaande mainframe-klanten op dit moment meer dan anders op zoek naar alternatieven voor hun mainframe. Een van de redenen daarvoor is dat de kennis over programmeertalen op de mainframe lijkt uit te sterven. Volgens HP zou 80 procent van de mainframe-gebruikers een overstap overwegen als ze de risico's van deze keuze goed kunnen inschatten. Tegelijkertijd zijn bedrijven ook op zoek naar een nieuw platform voor het bouwen van een service oriented architecture. Mainframe-gebruikers zitten op dit moment alleen wel met handen en voeten aan dit platform vast vanwege de beschikbaarheid, de grote verwerkingscapaciteit maar vooral ook door de applicaties die alleen op de mainframe draaien. Mainframe-gebruikers zien het leeuwendeel van hun it-budget tot soms wel 70 procent opgaan aan het onderhoud van legacy-applicaties.

Mainframe-bezitters zijn alleen bereid om de in hun ogen risicovolle overstap te nemen als ze goed begeleid en uitgebreid geadviseerd worden. HP heeft er daarom voor gekozen om bedrijven die de overstap wagen te bedienen vanuit zijn dienstentak en niet vanuit de server- en opslagafdelingen binnen het concern. Deze adviestak, die sinds vorig jaar bedrijven begeleidt bij migraties, heeft een verzameling diensten aan boord om legacy software te analyseren en te herschrijven. Zo worden Cobol-applicaties met hulpmiddelen van Clarity en Tmax Soft omgewerkt. Ook is de Cobol Cics-omgeving te emuleren, zodat legacy-systemen op het Unix-platform hun werk kunnen blijven doen. Referentiemodellen van het nieuwe platform komen in de vijf soa-kenniscentra te draaien die HP vorig jaar in het leven geroepen heeft.

"De grootste klus die de initiatiefnemers moeten klaren is een mentaliteitsverandering bij mainframe-gebruikers", zei John Pickett, binnen HP verantwoordelijk voor het mainframe-alternatief, tegen de Amerikaanse nieuwsdienst Computerwire. "Zeer weinig afnemers hebben een goed beeld van hun legacy-applicaties. Er zijn zeker applicaties te vinden die belangrijk zijn maar zonder al teveel technische moeite gemakkelijk over te plaatsen. Voor het afhandelen van printopdrachten bijvoorbeeld of het verwerken van formulieren zijn standaardapplicaties voorhanden op het Unix-platform."

Twee walletjes
Oracle zet zijn geld in op het Unix-initiatief van HP maar blijft ook vasthouden aan de mainframe-wereld. Op de Open World-bijeenkomst meldde het bedrijf dat het naast de deelname aan het Application Modernisation Initiative met Intel en HP een nieuwe overeenkomst heeft gesloten met IBM om de Oracle database en middleware ook te laten draaien op de nieuwe IBM mainframe System Z met Linux als besturingssysteem.

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Software & Development

    IBM trekt Java en Web 2.0 naar het mainframe

    Mainframe
    Cloud & Infrastructuur

    Mainframe is meer dan alleen hardware

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    IBM klaagt mainframekloon PSI en HP aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs