Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

In welke hooiberg zoek ik de speld?

16 november 2006 - 10:42ChannelGovernance & PrivacyFuture Group
Redactie Computable
Redactie Computable

Gemiddeld 50 procent van de activiteiten van software-ontwikkelteams zijn direct gerelateerd aan het oplossen van problemen in applicaties. Deze alarmerende bevinding van Gartner moet nu eindelijk eens doordringen tot het it-management. Het betekent namelijk dat 50 procent van de tijd NIET wordt besteed aan de volgende release, de nieuwe cruciale module of het strategische product – alle noodzakelijk om de concurrentie een stap voor te blijven en de toekomstige onderhoudsinkomsten veilig te stellen.

Andere onderzoeken wijzen uit dat steeds minder supportproblemen tijdens het eerste contact worden opgelost, terwijl de gemiddelde oplostijd (en dus de kosten) blijven toenemen. Opnieuw alarmerend dus. Escalatie naar grotere oplosteams biedt soms versnelling maar lijdt helaas ook tot explosieve stijgende personeelskosten. Toenemende oplostijden verlagen de klanttevredenheid en lijden tot uitgestelde of verloren omzet.

Al deze bevindingen zijn goed verklaarbaar; het verbeteren van hulpmiddelen voor applicatieontwikkeling staat al decennia in de hoogste versnelling, terwijl het oplossen van problemen nog steeds een handmatig, personeelintensief en iteratief proces is.

Elke softwareveteraan weet dat de symptomen van een softwareprobleem zelden direct leiden naar de ‘root-cause’. Het vinden van de oorzaak is lastig als je niet weet waar je moet beginnen met zoeken. Een enkele business-transactie kan de start zijn van een keten van complexe processen, die elk weer leiden tot transacties op één of meerdere servers. Voordat je kan zoeken naar de speld in de hooiberg, moet je eerste de juiste hooiberg vinden en dat zoekproces kost gemiddeld meer dan 80 procent van de totale oplostijd!

Toch gloeit er licht aan de horizon. Een groeiend aantal innovatieve softwareleveranciers gebruikt nieuwe technieken voor het op afstand vastleggen van informatie voor het supportproces. Deze technieken kijken in het hart van een operationele applicatie en verzamelen technische informatie voor de supportspecialisten. De meest geavanceerde recorders slaan niet alleen de gebruikersactiviteit voorafgaande aan een probleem op, maar ook de applicatieomgeving, interactie met netwerk, database en operating systeem, performance gegevens, etc. Zelfs de stappen in de programmacode kunnen worden vastgelegd. Wanneer deze gegevens dan ook nog gesynchroniseerd in tijd en context inzichtelijk zijn, heeft de supportorganisatie een zeer krachtig hulpmiddel in handen om op afstand complexe analyses uit te voeren zonder het probleem in hun lab te simuleren. Kortom, een drastische versnelling van het gehele proces van probleemoplossing!

Marcel Meeuwisse
Algemeen directeur Future Group

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs