Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijven investeren grootste deel in applicatiebeheer

23 november 2006 - 23:21ActueelSoftware & DevelopmentAvanade
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Nederlandse organisaties investeren het grootste deel van hun IT-budget in applicatiebeheer terwijl België en Frankrijk juist het meest besteden aan infrastructuurprojecten. Daarentegen geven Spanje, Italië, het Verenigd Koninkrijk en Scandinavië het meeste geld uit aan de ontwikkeling van nieuwe applicaties. Dit blijkt uit de Engagement Index van Avanade, technologie-integrator en specialist in het Microsoft Enterprise-platform.

De top 3 belangrijkste investeringen volgens Avanade in Nederland zijn in: applicatiebeheer, applicatie-ontwikkeling en Microsoft Dynamics. Kijkend naar de projecten (Engagements) die Avanade heeft uitgevoerd in Europa zien we een aantal significante verschillen. De meerderheid van de Europese bedrijven investeert in de ontwikkeling van maatwerkapplicaties, terwijl de focus bij de verschillende landen erg verschuift. Italiaanse bedrijven springen eruit, want zij spenderen 96% van hun IT-budget aan applicatie-ontwikkelingen. 19 van de 20 projecten bij Italiaanse bedrijven investeren in de ontwikkeling van unieke applicaties. België, Frankrijk en de Duits sprekende landen (Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk) staan onderaan in de lijst op het gebied van applicatie-ontwikkeling. Zij investeren vooral in infrastructuur. Dit zou erop wijzen dat deze landen zich in eerste instantie bezighouden met de belangrijkste technologieën, voordat zij zelf maatwerkapplicaties gaan maken.
Er zijn ook duidelijke overeenkomsten tussen Nederland en Scandinavië. In die landen investeren organisaties juist erg veel in projecten op het gebied van applicatiebeheer. Het Verenigd Koninkrijk volgt de algemene Europese trend op de voet. Aangezien zij het meeste investeren in technologieprojecten komt dit niet als een verrassing. “Het is opvallend dat er binnen Europa zulke grote verschillen zijn binnen de projecten”, aldus Erik Lamers, business development director bij Avanade Nederland. “Toch zien we dat applicatie-ontwikkeling hoog op de lijst staat in alle landen. Dit is een trend waarvan we verwachten dat deze de komende jaren zal doorzetten, zeker gezien de groeiende interesse voor ontwikkelstraten.”

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Bencis Capital laat oog vallen op Autodesk-expert Cadac

    Claim
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Autonomy-erfenis kost familie honderden miljoenen 

    ActueelSoftware & Development

    Terughoudend beeld halfjaarcijfers SAP, KPN, Randstad, ASM en CM.com

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelWerkplek & Beheer

    Inforcer opent Amsterdams kantoor en haalt 35 miljoen op

    Carrière

    Softwarepionier Willem Smit overleden

    AchtergrondSoftware & Development

    Drijvende computer Damen loopt vast voordat het fysiek te water gaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs