Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

FNV gaat op offshore-tournee

08 december 2006 - 09:58ActueelCarrièreFNV
Rik Sanders
Rik Sanders

FNV Bondgenoten trekt samen met zustervakbond Abva Kabo door het land om belangstellenden bij te praten over offshoring. De vakbond heeft een handboek over het fenomeen uitgebracht, bedoeld voor werknemersvertegenwoordigers en vakbonden.

FNV Bondgenoten heeft samen met zeven andere vakorganisaties uit Europa een handboek opgesteld om werknemersvertegenwoordigers en vakbonden te helpen om te gaan met ‘offshore outsourcing’. Het boek is gebaseerd op ervaringen en strategieën die door Europese vakverenigingen zijn ontwikkeld als antwoord op het offshoringsfenomeen. De vakbond organiseert samen met Abva Kabo vanaf 14 december een aantal bijeenkomsten over offshoring met het boek als vertrekpunt. De offshore-tournee doet Amsterdam, Rotterdam, Deventer, Weert en Groningen aan. De bijeenkomsten staan open voor alle geïnteresseerden (ook niet-vakbondsleden), al zijn ze in eerste instantie bedoeld voor OR-leden, vakbondskaderleden, vakbondsbestuurders en adviseurs.

Offshoring stopt voorlopig niet, is de inschatting van Gerard van Hees, bestuurder bij FNV Bondgenoten. "Tot nu toe zijn zo’n twintigduizend banen vanuit Nederland verplaatst naar lagelonenlanden, met name India. De OESO schat in dat zo’n 20 procent van alle banen in het westen kan worden geoffshored. Het gaat dan om de maakindustrie, de ict en ander werk waar geen direct klantcontact mee gemoeid is, dus dat fenomeen gaat zeker door."

Een groot deel van het werk dat verdwijnt naar India is ict-gerelateerd. Van Hees merkt dat offshoring ook onderdeel is geworden van de onderhandelingen bij it-beheercontracten, om de prijsdruk op te voeren. "Dan zegt een opdrachtgever tegen een automatiseerder: ‘jij zit nog te weinig in India. Doe daar wat aan.’ It-dienstverleners voelen zich dan dubbel genoodzaakt om zich bezig te houden met offshoring: uit concurrentieoverwegingen en om klanten te behouden."

De Europese vakorganisaties hebben in het kader van het project MOOS (Making Offshore Outsourcing Sustainable) de gevolgen in kaart gebracht van het verplaatsen van werk vanuit West-Europa naar lagelonenlanden. Volgens Van Hees is het voor vakorganisaties en ondernemingsraden van belang dat offshoring uit de hype-sfeer wordt gehaald. "Vaak handelen werkgevers vanuit een soort geloof en kijken ze alleen naar de loonkosten. Vergeten wordt hoe ingewikkeld de kennisoverdracht eigenlijk is, en dat er ook verborgen kosten zijn als toezicht, communicatie en overhead. Ook cultuurverschillen blijken negatief door te werken in de uiteindelijke kosten. Juist vakbonden en ondernemingsraden dienen grip te krijgen op dit soort aspecten om sterker te staan in de onderhandelingen."

Meer info over de tour: www.fnvbondgenoten.nl/ict

Meer over

Offshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Carrière

    Kort: Aantal it-vacatures gedaald, Cegeka doet eerste Zwitserse overname (en meer)

    Carrière

    Generatieve ai maakt rekrutering steeds complexer

    Carrière

    Nieuwe Box 3-stelsel jaagt techtalent het land uit

    Carrière

    TikTok-advocaat Geert Potjewijd neemt roer over bij privacywaakhond AP

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Datacenter NorthC heeft tijdelijke stroom­voor­zie­ning, SiSo verkocht aan EyeTi (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs