Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Open source rules…

16 januari 2007 - 20:373 minuten leestijdChannelGovernance & PrivacyASPCovideTerraZur
Redactie Computable
Redactie Computable

Open source rules, maar nog niet bij de meeste bedrijven en ook nog niet in de hoofden van de meeste beslissers. Toch ben ik overtuigd van open source en dan vooral voor het mkb. Waarom? Nou gewoon omdat niet het aanbod maar de vraag de markt steeds meer gaat bepalen en dat betekent dat de klant centraal centraal staat. Ook in it-land en laat dat nou naadloos aansluiten bij de doorbraak van SaaS (software as a service), asp en open source.

Bij SaaS en asp gaat het erom dat de klant geen software koopt, maar het gebruik ervan voor een bepaalde periode huurt. Meestal inclusief alle service als opslag van data, back-ups, updates, etc. Grootste voordelen: geen aanschafkosten en geen zorgen om beheer. Het kanaal is inmiddels bezig om op deze ontwikkeling in te spelen.

Moeilijker lijkt dat te liggen voor open source-software. Immers wordt de broncode erbij geleverd én heel vaak is de software gratis. En denkt u alstublieft niet dat het om zolderkamerproducten gaat, want die tijd ligt ver achter ons. De kwaliteit van open source-software wordt door velen als hoger aangeslagen. Eigenlijk is dat ook niet zo gek, want waar u bij closed source-producten niet onder de motorkap kunt kijken als er iets niet goed gaat, kan dat bij de open source-varianten wél. De gevolgen zijn kritische noten en aanpassingsvoorstellen, die bij serieuze partijen hebben geleid tot opvallend verbeterde producten. De open source-varianten zijn daardoor bijna over de hele linie momenteel niet alleen stabieler, zelfs de functionaliteit is soms al groter.

Wanneer u uw vrije tijd voor een klein gedeelte aanwendt om u eens te verdiepen in wat er aan prachtige open source-producten op de markt zijn, dan gelooft u uw ogen niet. Gedragen door de golven die Linux heeft ontwikkeld, is er gewoon geen gebied meer voor te stellen, waarop er niet een bijna even goed of zelfs beter open source-product werd ontwikkeld. Wist u dat de back-office van de AEX in Amsterdam al sinds 2000 op Linux draait? Vooral sinds de laatste twee jaar is open source bezig de wereld te veroveren vooral in combinatie met asp. Van internetbrowser tot crm, van groupware tot mobiele toepassingen, van office tot financiële software. Zelfs geïntegreerde software is op hoog niveau in open source gratis beschikbaar. Ook voor het mkb.

Da's mooi, hoor ik u denken, maar hoe moet dat dan in het kanaal? Het antwoord is simpel: speel in op de marktontwikkeling. Geef de kleine marges die nu worden gemaakt met de verkoop van licenties eventueel zelfs helemaal op en ruil ze in voor veel hogere marges die behaald kunnen worden met serviceverlening. Focus niet langer op de producten zelf, maar biedt de klant ook de service er omheen.

Willem Massier
Directeur Terrazur en Covide
Lid van het ASP Forum

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Van data-marktplaatsen tot dark data: de rol van authenticiteit in ai

    OpinieSecurity & Awareness

    Iot-beveiliging: het vergeten risico in cybersecuritystrategie

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    lui
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Waarom ‘leverancier van jouw leverancier’ groot risico kan zijn

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zo krijgt de overheid meer grip op clouddiensten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs