Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Pointsec breidt databeveiligingsportfolio uit met Pointsec Device Protector

26 januari 2007 - 10:583 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurPointsec

Pointsec Mobile Technologies, leverancier van encryptiesoftware voor de beveiliging van mobiele data, heeft zijn databeschermingsaanbod voor de zakelijke markt uitgebreid met Pointsec Device Protector.

Deze oplossing is uitgerust met compleet beheer voor poorten en storageapparatuur en voorkomt dat vertrouwelijke informatie in verkeerde handen valt. De nieuwe oplossing is per direct beschikbaar en biedt ook unieke bescherming tegen bedreigingen van binnen het netwerk. Dat is mogelijk door de krachtige combinatie van poortbeheer, contentfiltering en optionele mediaencryptie.

Pointsec Device Protector biedt het beheer van poorten en storageapparatuur van de DiskNet Pro-oplossing van Reflex Magnetics. Dit wordt gecombineerd met mediaencryptie voor de bescherming van opslagmedia en automatische real-time encryptie voor e-mail die onderweg is. Met de nieuwe oplossing kunnen Pointsec-klanten het gebruik van persoonlijke, verwijderbare media van medewerkers, zoals USB-drives, Bluetooth smartphones, digitale camera's en muziekspelers die verbonden zijn met werk-pc's, controleren. Pointsec Device Protector voorkomt en beperkt datatransfers naar deze media via een te configureren beveiligingsbeleid en contentfiltering. Op die manier wordt gegarandeerd dat de bedrijfsinfrastructuur niet te gebruiken is voor illegale verspreiding van content met copyrights, of voor de installatie van illegale software.

"Organisaties van elke omvang gebruiken uiteenlopende netwerkbeveiligingsoplossingen om vertrouwelijke informatie te beschermen. Het gebrek aan poortbeveiliging is op dit moment een oorzaak van dataverlies bij een eindpunt. Door recente incidenten worden veel IT-managers zich bewust van deze kwetsbaarheid", zegt Chantal 't Gilde, Managing Director Benelux van Pointsec Mobile Technologies. "Het risico op dataverlies via onbeveiligde poorten en plug-and-play storageapparatuur is een serieus aandachtspunt voor bedrijven die met vertrouwelijke informatie werken. Als gevoelige gegevens eenmaal via een poort of apparaat gekopieerd zijn, groeit de kwetsbaarheid voor verlies, diefstal of ongeautoriseerd gebruik – ongeacht of dit gebeurt door een kwaadwillende insider of een medewerker die het beveiligingsbeleid niet goed kent."

USB-sticks en andere verwijderbare media zijn meestal direct aan een werkstation te koppelen en functioneren zonder directe IT-autorisatie. De huidige, zeer compacte opslagmedia hebben een capaciteit tot 8 GB, zodat een indringer eenvoudig en zonder toestemming veel data kan importeren. Maar ook software waarvoor geen licenties zijn: kwaadaardige code, games, screensavers en ander ongewenst materiaal. Belangrijker is echter dat deze apparatuur het risico op diefstal van intellectueel eigendom en bedrijfsgegevens vergroot.

Het Gartner-rapport 'Stolen FTC Laptops Show Extent of Lax Security Data Practices' van juni 2006 stelt: "Het is van belang dat organisaties databeveiliging strategisch en gelaagd aanpakken in plaats van zich alleen op een paar punten te richten. Om er zeker van te zijn dat gegevens op laptops beveiligd zijn, moeten bedrijven medewerkers niet in staat stellen om data naar onbeheerde systemen op pc's te verplaatsen. Daarnaast is het zaak dat ze producten voor de handhaving van beleid voor activiteiten aan eindpunten implementeren om uitwisseling via USB-poorten te voorkomen."

't Gilde: "Pointsec richt zich op het beschermen van vertrouwelijke informatie waar deze het meest kwetsbaar is: het eindpunt van een netwerk. Het beveiligingslandschap is voortdurend in ontwikkeling, maar dat geldt ook voor de risico's. Onze klanten willen alle beveiligingslekken dichten. Met de Pointsec Device Protector komen we tegemoet aan die wens met een eenvoudige, betrouwbare manier om data te beveiligen en te beschermen. Dit alles tegen lage operationele kosten."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Online-zwendel explodeert, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs