Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Europese elektronica recycling (WEEE) van Sims Group wordt ondergebracht onder één merk: Sims Recycling Solutions.

16 maart 2007 - 11:40ActueelIT Strategy & GovernanceSims Recycling

Sims Recycling Solutions – Europa, dat deel uitmaakt van de Sims Group, bundelt voortaan al haar Europese WEEE activiteiten (Waste of Electrical and Electronic Equipment) onder hetzelfde merk. Daarnaast voltooide de onderneming ook twee belangrijke acquisities in Noord-Amerika. De overnames van United Recycling Industries (URI) en Noranda Recycling Inc., maken van Sims Recycling Solutions het grootste elektronica recyclingbedrijf ter wereld. Het bedrijf heeft momenteel de capaciteit om 450.000 ton elektronisch afval te verwerken.

Sims Recycling Solutions is hierdoor de grootste aanbieder op het gebied van WEEE recycling ter wereld. De organisatie staat garant voor een breed dienstenaanbod, en geeft hiermee een antwoord op de meest uiteenlopende vragen van producenten en importeurs van elektronische en elektrische apparatuur. Tevens biedt zij een totaaloplossing aan de bedrijven die onder de Europese WEEE wetgeving vallen. Zowel het terugwinnen van grondstoffen uit elektronisch en elektrisch afval, het ophalen hiervan, het sorteren en hergebruik van de groeiende stroom kunststoffen uit deze apparatuur alsmede het recyclen van tonercartridges en glas van beeldbuizen behoren tot de kernactiviteiten.
De dienstverlening en knowhow van URI en Noranda op het gebied van elektronica recycling heeft de laatste 50 jaar deze recyclingprocessen in Noord-Amerika enorm geprofessionaliseerd. Samen met deze 2 bedrijven, krijgt de infrastructuur van Sims in Noord-Amerika de capaciteit om jaarlijks zo'n 25 miljoen computers, computerschermen, televisietoestellen, koelkasten, tonercartridges en inktpatronen te verwerken. De specialismen van URI en Noranda zijn complementair met het dienstenpakket en de kennis van Sims Recycling Solutions en door deze samenwerking wordt het aanbod elektronicarecycling zowel in Noord-Amerika als Europa, aanzienlijk uitgebreid.
De combinatie van de technologische capaciteiten en de knowhow inzake recyclingprocessen zorgt voor een aanzienlijk groeipotentieel, ook omdat het belang en de vraag naar transparante en milieuvriendelijke recyclingprocessen voor elektrische en elektronische apparatuur alsmaar groter wordt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    IT Industry news

    Kort nieuws: Mistral gaat regionaal, Dynatrace koopt Arize, SpaceX rondt Cursor-deal af (en meer)

    Route 5 Cybersec
    Security & Risk

    Hoe manage je een cybercrisis?

    Lovable oprichters Anton Osika en Fabian Hedin
    Startups & Scale-ups

    EU-geld voor Zweedse vibecoding-gigant Lovable

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs