Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Toshiba introduceert usb harde schijf met 200 GB capaciteit

21 maart 2007 - 08:353 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurToshiba

Toshiba introduceert een usb 2.0 externe harde schijf met een capaciteit van 200 GB op basis van geavanceerde pmr-technologie (perpendicular magnetic recording).

Het bedrijf bouwt daarmee voort op zijn expertise in 2,5-inch HDD-technologie en zijn sterke positie op de consumentenmarkt. De nieuwe 200 GB schijf levert een ongeëvenaarde oppervlaktedichtheid van 277,1 megabit per vierkante millimeter. Door de toegepaste pmr-technologie heeft Toshiba bovendien de gegevenscapaciteit kunnen opvoeren tot maar liefst 1,67 maal die van zijn vorige grootste harde schijf.
 
De consument heeft de digitale lifestyle omarmd en daarmee is het belang van gebruiksvriendelijke back-upmethoden voor persoonlijke bestanden steeds groter geworden. Toshiba's nieuwste aanvulling op het eigen assortiment draagbare externe harde schijf is een zorgeloze oplossing voor het bewaren van foto-, video-, muziek- en gegevensbestanden in het groeiende digitale (kantoor aan) huis. Door de combinatie van een seriële ata-interface met 8 MB buffergeheugen levert de drive ook betere prestaties bij gegevensintensieve toepassingen zoals videostreaming en -opname. De onovertroffen capaciteit betekent dat de drive zo'n 800 uur aan MP4-videobestanden kan bevatten.
 
"De behoefte om back-ups van digitale gegevens te maken en te bewaren neemt bij het merendeel  van de consumenten snel toe", aldus Jeffrey Willis, General Manager Toshiba Information Systems Benelux. "In 2006 zijn er volgens brancheanalyses meer terabytes aan harde schijven verkocht voor persoonlijke opslag dan in de zakelijke markt. En de introductie van deze nieuwste 200 GB mobiele harde schijf betekent niet alleen een uitbreiding van ons huidige assortiment maar past ook in onze strategie om klanten altijd de nieuwste beschikbare producten en technologieën aan te bieden."
 
Vorm met inhoud
Met zijn strakke zwart-zilveren behuizing en zijn blauwe netvoedingsindicator is de Toshiba USB 2.0 mobiele 200 GB externe harde schijf een attractieve aanvulling op elke notebook- of desktopcomputer. Met een lengte van 125 mm, een breedte van 78 mm en een hoogte van minder dan 17 mm bespaart de drive ruimte op het bureaublad. De nieuwe externe hard drive is uitgerust met Toshiba's compleet nieuwe schokdempings- en ventilatiesysteem voor probleemloze mobiele gegevensopslag.
 
De 200 GB ‘dubbellaags' mobiele harde schijf is Toshiba's eerste mobiele pmr-drive waarin gebruik is gemaakt van tmr-opnamekoppen voor Tunnel Magneto-resistive Recording. Met de perpendiculaire registratietechnologie kan een opslagdichtheid worden gerealiseerd die tot tien maal groter is dan die van conventionele longitudinale registratietechnieken – op dezelfde media. Net als bij longitudinale registratie het geval is, maken perpendiculaire schijven gebruik van magnetisch geladen deeltjes om gegevens op te slaan. Het verschil is dat de deeltjes loodrecht ten opzichte van het schijfoppervlak worden gerangschikt in plaats van parallel eraan.
 
De Toshiba USB 2.0 mobiele 200 GB externe harde schijf is verkrijgbaar vanaf mei 2007.

 

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs