Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EC wijst royalty-constructie Microsoft af

05 april 2007 - 10:15ActueelGovernance & PrivacyMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De Europese Commissie wijst het voorstel van Microsoft af voor de vergoedingen die het wil rekenen voor informatie over interoperabiliteit met zijn software. De EC heeft het Amerikaanse bedrijf verplicht die informatie beschikbaar te stellen, tegen ‘een redelijke vergoeding’.

De EC wil nu harde maatregelen treffen om de softwarefabrikant te dwingen meer informatie en onder soepelere voorwaarden te delen. Dit zou het drastisch verlagen of zelfs verbieden van de royalty's kunnen inhouden. Dit blijkt uit uitgelekte documenten van de antitrusttak van de Commissie. Woordvoerders van de EC lieten eerder al weten dat Microsoft bovenmatige vergoedingen vraagt voor de verplicht te delen informatie.

Toezichthoudend expert Neil Barrett, mede door Microsoft benoemd, geeft ook de voorkeur aan een royalty van 0procent. Dit slaat op de voorwaarde die het softwarebedrijf stelt voor een percentage (maximaal 5,95 procent) van de omzet uit een product waarvoor de Microsoft-informatie is toegepast. Barrett rekent voor dat concurrenten hierdoor pas na zeven jaar de kosten eruit hebben. Bovendien zou dit open source-gebruik frustreren of onmogelijk maken. IBM, Sun Microsystems en Oracle stellen ook dat de royalty's dusdanig hoog zijn dat het zakelijk niet interessant is te tekenen voor de interoperabiliteitsdata.

De verplichting die informatie te delen, is drie jaar geleden opgelegd door de EC. Microsoft heeft sindsdien informatie over bepaalde protocollen en applicaties ter beschikking gesteld, maar de interesse vanuit de markt zou tegenvallen. Dit kan liggen aan de royalty's – en bijbehorende voorwaarden – die Microsoft aan de informatieverstrekking verbindt.

Het bedrijf zegt dat het gevoelige en waardevolle technische informatie is, ofwel zijn innovaties. De EC spreekt dit tegen en wijst erop dat het in veel gevallen gaat om standaardtechnologie die Microsoft heeft aangepast of uitgebreid. Dit betreft de zogeheten embrace and extend-strategie waar de Windows-producent al vaker van is beschuldigd; het gebruiken van standaardtechnologie en die dan met toevoegingen aan eigen producten of platformen binden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Euro's, geld, papiergeld, winst (4x3)
    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft betaalt onderzoek naar concurrentie

    Eén reactie op “EC wijst royalty-constructie Microsoft af”

    1. Ronald schreef:
      10 april 2007 om 19:20

      “Once you get sucked into the Micro$oft swap, you’ll never get out alive”
      “Informatie is Macht, Open Source is Real Power”

      Te weinig produktinformatie is dus klantenbinding bij default, vanaf NULL.
      Das goed geld verdienen aan het verstrekken van producten waar structureel 20-30% van de manual ontbreekt.

      Tip voor de EC
      Draaien jullie ook nog op het Windows OS?
      Switch dan eerst naar Linux, dan pas kun je een echte vuist maken 😉

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs