Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ordina neemt deel ict-activiteiten Rabobank over

02 mei 2007 - 06:383 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyOrdinaRabobank
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

In vervolg op de intentieverklaring van 19 december jl. hebben Rabobank en Ordina een overeenkomst gesloten waarbij de bank een deel van zijn systeemontwikkelproces van Rabobank Groep ICT overdraagt aan Ordina. Cognizant is de offshore-partner van Ordina en opereert als onderaannemer.

Rabobank kiest voor uitbesteding van activiteiten op het vlak van systeemontwikkeling, -onderhoud en -testen. De bank blijft zelf verantwoordelijk voor de besturing van het systeemontwikkelproces. Als gevolg van de overgang van de werkzaamheden zullen circa 150 medewerkers van Rabobank Groep ICT in dienst treden bij Ordina. Daarnaast zijn er meer dan 350 FTE externen bij deze overgang betrokken. Het contract is aangegaan voor een periode van zeven jaar.

Piet van Schijndel, lid van de raad van bestuur van de Rabobank Groep: "Continuïteit van werkgelegenheid en van dienstverlening zijn de overwegingen die ten grondslag liggen aan ons besluit een deel van het systeemontwikkelproces van Rabobank Groep ICT onder te brengen bij het Nederlandse Ordina. De komende jaren worden veel van onze huidige systemen vervangen. Ordina biedt een goed perspectief voor onze medewerkers en biedt dienstverlening op maat. Cognizant, één van onze offshore-dienstverleners, heeft bewezen kwaliteit te leveren die voldoet aan onze normen."

Ronald Kasteel, ceo van Ordina: "We zijn verheugd dat we in het afgesproken tempo tot deze prachtige overeenkomst zijn gekomen. Met bovendien een positief advies van de OR van de Rabobank. De deal past uitstekend in onze strategie, waarin we een groter aandeel van onze omzet willen realiseren op basis van meerjarige contracten. De overeenkomst bevestigt ook vooral onze vooraanstaande positie op het gebied van ICT en outsourcing in Nederland. Ons strategisch partnership voor de Benelux met Cognizant maakt dat wij een stevige offshore-propositie hebben. Daarmee staan wij uitstekend voorgesorteerd voor contracten van deze omvang waarbij een flink deel van het werk de komende jaren offshore gebracht wordt".

Ordina betaalt een bedrag van 21 miljoen euro voor de transactie. Dit bedrag zal worden voldaan door uitgifte van nieuwe aandelen Ordina. met een lock-up voor wat betreft de verhandelbaarheid ervan. Rabobank garandeert dat er gedurende de periode van het contract in ieder geval ruim 3,8 miljoen uren zullen worden afgenomen. Daarmee ligt de omvang van de gegarandeerde business ruim 20 procent hoger dan partijen eerder bij de intentieverklaring afspraken, nu het aantal medewerkers dat van Rabobank overkomt naar Ordina minder is dan beoogd. Rabobank neemt de kosten die verband houden met de harmonisatie van arbeidsvoorwaarden van Rabobank medewerkers voor haar rekening.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    AI-Impactbarometer op rood: AP eist snelle actie kabinet

    Jacob Spoelstra
    Governance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Hunted

    Overheid

    Kathmann: Stoppen migratie naar Amerikaans omzetbelastingsysteem kan nog  

    Governance & Privacy

    Kort: Gemeenten boeken weinig winst in security, VGZ verlengt werkplekcontract met OGD (en meer)

    5 grootste ot incidenten
    Security & Awareness

    Deze 5 ot-incidenten hebben de security-wereld wakker geschud

    Overheid

    Digitale autonomie en de uitbesteding applicatiediensten omzetbelasting door de Staat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs