Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Kaspersky Lab bestaat 10 jaar

13 juli 2007 - 11:56ActueelSecurity & RiskKaspersky Lab
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Medewerkers van Kaspersky Lab werden op vrijdag de dertiende in Moskou onthaald op een feest. De securityleverancier viert namelijk zijn 10-jarig jubileum.

Dat het jubileum op vrijdag de dertiende wordt gevierd is een knipoog naar een van 's werelds eerste virussen, Jerusalem. Die wist ieder jaar op deze dag besmette computers van alle executabelen te ontdoen.

Virussen verzamelen als hobby
Eugene Kaspersky: "In 1989 kreeg ik te maken met mijn eerste computervirus. Ik sloeg het virus op, ben ermee aan de slag gegaan en toen ik begreep wat het inhield kon ik het bestrijden. Sindsdien ben ik als hobby virussen gaan verzamelen. Ik ontwikkelde een soort scanner voor persoonlijk gebruik. In 1991 bracht ik mijn virusoplossingen naar het publiek en werd mijn techniek opgepikt."

De antivirus technologie van Kaspersky Lab werd in de daarop volgende jaren geprofessionaliseerd, wat uiteindelijk resulteerde in een internationaal opererende organisatie. Uiteindelijk is Kaspersky Lab nu operationeel in verschillende landen, en heeft het kantoren in Moskou (hoofdkantoor in Rusland), UK, Frankrijk, Duitsland, Polen, Japan, China, Korea, Roemenië, Amerika en in Nederland. Wereldwijd wordt de Kaspersky engine ruim 300 miljoen keer gebruikt en zijn er inmiddels talloze prijzen mee behaald.

Partnerkanaal ontwikkelt zich
In de Benelux vestiging is naar eigen zeggen de afgelopen twee jaar veel gebouwd aan het partnerkanaal. "Er is een professioneel distributiebeleid opgebouwd en wij werken met veel resellers samen die onze zakelijke oplossingen verkopen", aldus sales manager Martijn van Lom. "De zakelijke oplossingen worden telkens verder verbeterd en uitgebreid waardoor het goed in te zetten is in verschillende lagen van het netwerk. Dit stelt partners in staat om hier een service omheen te verkopen en zich te specialiseren. Onlangs zijn hier verschillende retailketens aan toegevoegd en staat een nieuwe retailversie (7.0) op de planning voor 1 augustus."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Risk

    Kort: LemmaBase opent aanval op ondoorzichtige ai, phisher misbruikt vertrouwen in populaire cloudplatforms (en meer)

    Route 4 Cybersec Netherlands
    Industry & OT

    Hoe verbeter je ot-security?

    Ashish Shrestha
    Security & Risk

    Cybersec keynote: Ashish Shrestha over leiderschap tijdens cybercrises

    Data & AI Governance

    Kort: OpenAi pauzeert Astra, ai-iaas groeit 96%, nieuwe CRA quick scan en gesimuleerde vishing

    Security & Risk

    Wat een ciso kan leren van andere sectoren

    Route 3 Cybersec Netherlands
    Security & Risk

    Hoe versterk je de cyberweerbaarheid van je collega’s?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs