Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Doorbraak van open source: fictie of werkelijkheid?

18 juli 2007 - 14:58ChannelGovernance & PrivacyChannel Concepts
Redactie Computable
Redactie Computable

De discussie omtrent open source is al zo oud als Methusalem. Blijft het gebruik tot een kleine groep beperkt of gaat open source software een rol van betekenis spelen? De voorstanders zien het rooskleurig in, de rest twijfelt nog of zal een duidelijk ‘nee’ tegen open source verkondigen. Ik zie open source en open standaarden als een gedachtegoed dat zich vertaald naar een architectuur en ervaar vooral vele voordelen.

Open standaarden zijn essentieel voor de interoperabiliteit met hard- en softwarecomponenten binnen elke it-infrastructuur. Terwijl proprietary software de consumenten weinig keuze biedt en ze vaak dwingt tot het afnemen van meer producten bij dezelfde leverancier laat open source software de keuze altijd aan de consument. Dit zorgt voor een eerlijke marktwerking. Organisaties zoals Red Hat, MySQL, JBoss (inmiddels ook RedHat) en OpenXchange stimuleren de ontwikkeling van open source software en staan voor open standaarden. Zij streven na dat consumenten niet afhankelijk zijn van één aanbieder voor zijn producten en diensten, bieden ondersteuning van de meest recente nieuwe technologie, zorgen voor een betere beveiliging en de mogelijkheid tot aanpassing.

Ik verwacht dat de opmars van open source software sneller gaat dan proprietary software, doordat miljoenen ontwikkelaars en bedrijven hieraan actief bijdragen. Een organisatie met propriety software is immers afhankelijk van eigen kennis, kunde, visie en R&D-geld. Twijfel aan de volwassenheid van open source software is dus niet meer nodig. Bedrijven kunnen via services op open source software concurreren met multinationals als Microsoft, Oracle en VMware. Het gebruik van deze software in bijvoorbeeld grote datacenters, applicaties en embedded devices, geeft aan dat open source 'just works'.

Ik ben duidelijk een voorstander van open source en verwacht in het komende jaar een doorbraak. En dat is niet omdat ik de toekomst rooskleurig zie, maar ik luister naar de consument.

Bart van Rheenen
Directeur bij Channel Concepts

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Europa
    ActueelGovernance & Privacy

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    ActueelGovernance & Privacy

    Brancheorganisaties lanceren uniforme NIS2-tool na wildgroei aan checklists

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    Remko Reinders alegemeen directeur Salesforce Nederland
    AchtergrondData & AI

    Salesforce NL: Technologie ai-agents is volwassen, nu komt het op durf aan

    OpinieData & AI

    Financiële risico’s beoordelen met ai: goed idee?

    ActueelGovernance & Privacy

    Deze 10 initiatieven zijn het weerbaarst!

    Eén reactie op “Doorbraak van open source: fictie of werkelijkheid?”

    1. Hans schreef:
      19 juli 2007 om 08:57

      Ik heb laatst iets gehoord over een internet, een soort netwerk van aaneengeschakelde computers. Misschien iets om een keer naar te kijken, dat gaat volgens mij heel groot worden. Au serieux: wie stelt dat er volgend jaar een doorbraak volgt in open source, heeft de afgelopen tien jaar geslapen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs