Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuw telecomlandschap vraagt om nieuwe businessmodellen

24 juli 2007 - 13:19ChannelInnovatie & TransformatieVoipro
Redactie Computable
Redactie Computable

Het telecom landschap is in hoog tempo aan het veranderen. De klassieke monolithische spelers richten zich steeds meer op het optimaliseren van grootschalige infrastructuur voor spraak, beeld en data, terwijl ambitieuze nieuwe spelers zich juist specialiseren in de ontwikkeling van diensten voor verschillende markten.

Voor het mkb zijn zo de voordelen van VoIP voor telefonie binnen handbereik gekomen: kostenbesparing, verbeteringen in efficiency, bereikbaarheid en uiteindelijk betere dienstverlening en bedrijfsresultaten.  Na een lange periode van kat uit de boom kijkerij is het mkb nu snel aan het overschakelen. Naar verwachting zal voor 2010 het leeuwendeel van het Nederlandse mkb over zijn op IP voor telecommunicatie.

Deze stormvloed van mkb'ers die de komende 2 a 3 jaar VoIP oplossingen willen integreren biedt veel nieuwe kansen. En forse uitdagingen, want elke sector en iedere organisatie heeft zijn eigen specifieke eisen en wensen. Daarbij is de mkb'er veeleisend. Hij wil een complete oplossing (niet een slap aftreksel van een corporate oplossing maar juist meer functies en flexibiliteit), en stelt hij zeer hoge eisen aan service en support. Daarom passen hosted VoIP diensten zo goed bij het mkb. Hierbij kan de ondernemer zijn eigen functioneel beheer doen via een eenvoudige web portal en zorgt de leverancier/fabrikant voor alle veiligheid, upgrades én lage beltarieven. En cruciaal, de dienst biedt de mkb'er de broodnodige flexibiliteit om mee te groeien met het bedrijf, in omvang én in mogelijkheden.

En resellers? Die zullen zich niet alleen moeten begeven op het grensvlak van it en telecom, maar moeten ook nieuwe wegen inslaan. Traditionele businessmodellen zullen steeds minder opleveren. Kansen liggen ook voor hen juist in aanvullende diensten en abonnementsstructuren. De toekomst is aan de resellers die de transitie weten te maken en een echte partner van het mkb vormen in plaats van een veredelde dozenschuiver.

Rob Kurver
CEO bij Voipro Nederland

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cybersec Bert Hubert Sander Hulsman
    Innovatie & Transformatie

    Bert Hubert: Stimulering doorbraaktechnologie moet echt nationaal

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025 ‘Van A tot Z’

    Innovatie & Transformatie

    ASML voert Computable 100 aan

    Innovatie & Transformatie

    Expertisecentrum bij Groningse ai-fabriek opent al in april

    Data & AI

    Gen-ai zet digitale transformatie in de hoogste versnelling 

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs