Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Marktaandeel Linux groeit dankzij Windows Vista

09 augustus 2007 - 08:283 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyMicrosoft
Rian van Heur
Rian van Heur

Windows Vista is een grote stimulans voor Linux. Het marktaandeel van Microsoft kan alleen maar zakken, terwijl dat van Linux alleen maar kan groeien. Belangrijk voordeel van Linux is de prijs. Het nadeel is dat de kernel van niemand is, waardoor sla’s lastig te sluiten zijn.

De komst van Windows Vista zorgt ervoor dat gebruikers sneller overstappen op Linux. "Windows Vista heeft waarschijnlijk de grootste kans voor Linux gecreëerd om meer marktaandeel te krijgen", aldus Cole Crawford, it-strateeg bij Dell in een presentatie op de jaarlijkse LinuxWorld Conferentie. Volgens Crawford zijn er een hoop bedrijven na het implementeren en gebruiken van Vista toch weer teruggestapt op Windows XP.

Microsoft heeft al vijftien jaar het grootste marktaandeel op de desktop. Crawford: "Dus de enige weg die zij kunnen afleggen, is die omlaag gaat. Linux kan daarentegen alleen maar groeien. Het potentieel van dit besturingssysteem is enorm." Linux heeft een marktaandeel van 1 procent. De besturingssystemen van Microsoft hebben 90 procent marktaandeel. "Verwacht wordt dat Linux de komende twee jaar meer marktaandeel zal krijgen," zegt Crawford.

Ron Hovsepian, ceo bij Novell, maker van Linux-distributie Suse, denkt dat Linux op de desktop de toekomst heeft. Hij zei eerder al tegen Computable: "Het zal langzaam en per marktsegment gaan. Ik denk dat de snelste groei in het mkb te zien zal zijn. Kleine ondernemingen zijn het meest prijsbewust. SUSE Linux Enterprise Desktop kost een tiende van Windows Vista".

I love Vista

Novell bracht hun zakelijke distributie SLED10 op de markt, net voordat Vista op de markt verscheen. De aankondiging dat autofabrikant Peugeot op twintigduizend pc's SLED installeert kwam op de dag dat Vista in Europa gelanceerd werd.

Dat was zo getimed, aldus EMEA-president Volker Smid. "Toen iemand mij laatst vroeg wat ik van Microsoft Vista vond, gaf ik het antwoord ‘i love vista', want het zorgt ervoor dat mensen gaan nadenken. Op datzelfde moment komen wij binnen met de mededeling dat wij een besturingssysteem hebben dat vijftig dollar kost, maar voor vijfhonderd dollar dingen kan." Crawford denkt dat ook de toenemende samenwerking tussen de Linux-distributeurs en Microsoft ervoor zorgt dat klanten eerder voor Linux kiezen.

Het grote nadeel van Linux is dat de kernel van Linux van niemand eigendom is. Dat maakt het volgens Crawford erg lastig om de service level agreements af te spreken. Bovendien is Microsoft in het voordeel, omdat de softwaregigant een voorsprong heeft van vijftien jaar.

Ubuntu

Dell maakte gisteren bekend dat de Linux-distributie Ubuntu in Europa op enkele modellen van zijn laptops gaat installeren. Dit betreft consumentenmachines uit de Inspiron-lijn, maar de pc-producent heeft ook plannen om de zakelijke desktopdistributie Suse Linux Enterprise van Novell te leveren.

Meer over

LinuxWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    11 reacties op “Marktaandeel Linux groeit dankzij Windows Vista”

    « Oudere reacties
    1. Hans Libbers schreef:
      4 januari 2008 om 23:02

      Vandaag lees ik dat Windows enorm aan het verliezen is op de spellenmarkt …

      mijns inziens zou dat, naast de rare manier waarop Microsoft met Office goochelt, bv. in de nieuwe versie oude Word-bestanden niet zomaar openen, omdat ze onveilig zouden kunnen zijn, wel eens de doodsteek voor Windows op de desktop zou kunnen gaan worden.

      Ik werk op een helpdesk, en hoor klanten erg veel klagen over Vista, vooral natuurlijk de hardwareondersteuning, waar Linuxen 5 jaar geleden nog berucht om waren, en ik heb al een paar keer klanten aan de telefoon gehad wier product nog wel werkte onder Linux, en niet onder Vista …

      Dus met die voorsprong van Microsoft op de desktop valt het erg mee, zeker als je geen moderne spellen speelt, ik schat de achterstand van de zakelijke kantoorgebruiker op 0 %, anders is het natuurlijk voor de professionele autocadgebruikers, dat schijnt niet lekker te draaien op een Mac, dus die kunnen niet overschakelen.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Security & Awareness

    Windows Vista het veiligst

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Meer details over deal Novell met Microsoft

    Computable.nl
    Software & Development

    Programmeurs bannen Vista

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Slechts 2 procent Britse bedrijven omarmt Vista

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs