Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN aast op Tele2 België

14 augustus 2007 - 08:32ActueelCloud & InfrastructuurKPNTele2

KPN voert overnamegesprekken rondom de Belgische dochter van het Zweedse telecombedrijf Tele2. Volgens Tele2 zijn er meerdere gegadigden.

Vorige week meldde de Vlaamse krant De Tijd al dat KPN in de running was om Tele2 België over te nemen, vanochtend bevestigt het telecombedrijf dat aan het Financieele Dagblad. Volgens het Nederlandse bedrijf is de overname nog niet in kannen en kruiken.

Volgens de krant bedraagt het overnamebedrag rond de honderd miljoen euro.

KPN niet alleen

In een vanochtend gepubliceerde verklaring zegt het Nederlandse kantoor van Tele2 dat er verscheidene partijen belangstelling tonen voor de overname van de Belgische dochter. Welke partijen dat zijn en of dat uiteindelijk leidt tot een overname, maakt Tele2 niet bekend.

KPN beschikt in België reeds over een eigen mobiel telecombedrijf in de vorm van Base. Net als in Duitsland en Nederland bedient Base de lokale markt met verscheidene merken, gericht op specifieke doelgroepen. Een eigen vast telecomnetwerk heeft KPN in België niet, noch ‘vaste belklanten’.

Mochten de gesprekken tot een overname leiden, dan krijgt KPN daarmee enkel een klantenbestand in handen. Tele2 beschikt, anders dan in Nederland, niet over een eigen infrastructuur. Tele2 huurt zijn capaciteit bij het voormalig staatsbedrijf Belgacom.

Jaaromzet 102 miljoen

Uit de cijfers over het tweede kwartaal van 2007 blijkt dat Tele2 België een omzet boekte van 34 miljoen euro, waarvan 20 miljoen op de consumentenmarkt. Tele2 bedient in totaal 323.000 klanten. Over heel 2006 boekte Tele2 België een omzet van 102 miljoen euro.

Mocht KPN ook Scarlet, van oorsprong een Nederlands bedrijf, overnemen dan zou het een stevige positie op de Belgische markt krijgen. Scarlet is de nummer drie telecomaanbieder en beschikt over een groot eigen netwerk.

Eind juli, tijdens de vervroegde presentatie van de kwartaalcijfers, maakte KPN bekend ict-dienstverlener Getronics over te willen nemen. KPN biedt daarvoor 766 miljoen euro. Getronics is sterk op de Benelux-markt maar is ook in Amerika en elders in Europa actief. Met een overname van Tele2 zou KPN zijn Belgische marktpositie verstevigen en, zeker op de zakelijke markt, fors uit kunnen breiden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “KPN aast op Tele2 België”

    1. Don van Riet mgt consultant ICT schreef:
      14 augustus 2007 om 11:56

      Tele2 Belgie bevat onderdelen van oude KPN-avonturen in Belgie; Compath en Unisource/KPN Belgium, die ooit richting Tele2 en Scarlet in de aanbieding gingen. Kortom ook hier een terugkeer naar een oude strategie van dit bedrijf. Met alleen mobiele diensten kan je klanten immers onvoldoende binden. Belgie blijft overigens voor de “Hollanders” een lastig land met een heel eigen manier van zakendoen… Ik heb KPN-baas Wim Dik daar nog eens vol op de Waalse tenen zien gaan staan.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    KPN Getronics
    Innovatie & Transformatie

    KPN wil Getronics kopen voor 766 miljoen euro

    Computable.nl
    Governance & Privacy

    Getronics neemt onderdeel KPN over

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    KPN bestudeert zijn Belgische activiteiten

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    KPN koopt Tele2 België

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    KPN haalt deel ICT weer in huis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs