Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Softwareintegratie belangrijkste trend in transport

30 augustus 2007 - 08:00ActueelSoftware & Development
Rian van Heur
Rian van Heur

De belangrijke softwareleveranciers voor de transportsector zijn steeds meer bezig met het intergreren van softwaresystemen.

Binnen de transportsector wordt steeds vaker gebruik gemaakt van geïntegreerde softwareoplossingen. Dat blijkt uit het Transportation Report 2007 van Capgemini Nederland. Capgemini maakte een analyse van de software voor de transportsector en deed dat op basis van onderzoek onder 38 belangrijke softwareleveranciers in Europa en Amerika.

De integratie van transportsoftware met erp- crm- en gerelateerde software wordt door 76 procent van de ondervraagden als belangrijke ontwikkeling genoemd. Iets meer dan 70 procent van de leveranciers is ook bezig met de integratie van mobiele oplossingen, zoals boordcomputers.

Het merendeel van de leveranciers houdt zich nog niet bezig met rfid. Slechts 40 procent noemt deze toepassing een belangrijke trend. Zij denken wel dat rfid de pilotfase voorbij is en op korte termijn daadwerkelijk geïmplementeerd gaat worden.

"Het plannen en uitvoeren van transport wordt – mede door de globalisering, toenemende vraag om flexibele supply chains en aandeelhouders die operational excellence eisen – steeds complexer", zegt Luc Scheindel van Capgemini Nederland. Volgens 40 procent van de ondervraagden speelt een op service georiënteerde architectuur (soa) hierbij een belangrijke rol.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Amerikaanse ministerie van transport gehackt

    file
    ActueelSoftware & Development

    Planningsalgoritme bespaart transporteur geld

    Eén reactie op “Softwareintegratie belangrijkste trend in transport”

    1. Bert Oosterhof schreef:
      13 september 2007 om 08:10

      Binnen de transportsector wordt steeds vaker gebruik gemaakt van geintegreerde softwareoplossingen. Toch slaan system integrators vaak nog een stap over wanneer ze gaan programmeren. Ze kijken namelijk onvoldoende naar de tooling. Te vaak wordt er een oplossing geimplementeerd, zonder te kijken naar de systemen waarmee ze moet communiceren, en op welke manier. Ondanks geintegreerde software-oplossingen blijken veel transportbedrijven dus nog steeds grote problemen te hebben met hun datakwaliteit. Ook verschillende geintegreerde software-oplossingen moeten met elkaar worden afgestemd om ervoor te zorgen dat bedrijven meer kunnen doen met de gegevens uit de systemen, en ervan op aan kunnen dat die gegevens ook betrouwbaar zijn.

      Bert Oosterhof, Director of Technology EMEA, Informatica

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs