Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Onderzoek van BMC Software wijst op verdere groei mainframes in soa’s en webservices

11 september 2007 - 09:333 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurBMC Software

BMC Software maakt vandaag de resultaten bekend van zijn jaarlijkse onderzoek naar mainframes, waarbij gebruikers over de hele wereld worden ondervraagd over de strategische toekomstplannen in hun IT omgeving.

Samengevat laat de enquête zien dat ondernemingen het mainframe nog steeds zien als een levensvatbaar en gezond platform, dat cruciaal is voor hun bedrijfskritische applicaties. BMC wordt aangeduid als de leidende technologieonderneming, vooral met zijn productaanbod op het gebied van DB2, IMS, batch scheduling, monitoring en automation. Het onderzoek richt zich verder op de huidige en toekomstige rol van het mainframe in zakelijke bedrijfsprocessen en op de drijfveren om te investeren in mainframes. Ook komen de zorgen over het tekortschietende aanbod van personeel aan de orde en de manier waarop de respondenten aankijken tegen de voornaamste aanbieders van beheeroplossingen.

De voornaamste resultaten van de enquête zijn:
*    Meer dan de helft van de respondenten verwacht dat het gebruik van rekenkracht uitgedrukt in MIPS zal toenemen, vooral door de groei van legacy systemen en de introductie van nieuwe applicaties. Van de mainframe gebruikers in grotere ondernemingen denkt 78 procent dat het gebruik van MIPS zal toenemen.
*    Ondernemingen die het gebruik van mainframes reduceren of de inzet ervan beëindigen noemt de perceptie bij het management dat mainframes ouderwets zouden zijn en de hoge kosten van de hardware als de belangrijkste redenen om dat te doen. Die overwegingen staan haaks op recente rapporten van analisten dat de groei van het mainframegebruik vooral gehinderd wordt door de uitgaven aan Independent Software Vendors (ISV's).
*    74% van de respondenten gelooft niet dat ze bedrijfskritische taken succesvol naar een gedistribueerd platform kunnen migreren, zelfs als kosten geen belemmering zouden zijn. Van de resterende 26% is slechts de helft ervan overtuigd dat zo'n migratie goedkoper zou uitpakken.
*    40% van de ondervraagden is "bijzonder bezorgd" over de IT-staf die de mainframesystemen beheert. Ze geven aan dat de concurrentiestrijd om geschikt personeel voor die functies te vinden en te behouden sterker zal worden.
*    De geënquêteerden plaatsen het productaanbod van BMC bovenaan als het gaat om technologische innovatie op het gebied van DB2, IMS, batch scheduling, monitoring en automation.

"De enquête verschaft altijd een waardevol inzicht in de specifieke behoeften en opvattingen van de mainframe markt," zegt Ralph Crosby, Chief Technology Officer van de business unit  Mainframe service management van BMC. "In de resultaten van dit jaar springen er enkele bijzonder interessante punten uit die we mee zullen nemen in onze ontwikkelplannen voor de toekomst. De beste manier om te onderzoeken hoe BMC het best door kan gaan toegevoegde waarde te verschaffen, is het te vragen aan degenen die met de oplossingen werken. En uit de resultaten blijkt dat de klanten ons ook duidelijk zien als een waardevolle partner."

Aann de enquête werkten meer dan 1.000 mainframe gebruikers mee, zowel geselecteerd uit de wereldwijde database van mainframe-klanten van BMC als afkomstig van een externe lijst van mainframe-gebruikers. De deelnemers kregen meer dan 20 vragen voorgelegd. De antwoorden werden vervolgens geanalyseerd door middel van standaard regressietechnieken en andere statistische methoden.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs