Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Google: neem voorbeeld aan Aziatisch privacybeleid

14 september 2007 - 09:52ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
Redactie Computable/PCM
Redactie Computable/PCM

Google gaat de belangrijkste Europese beleidsmakers bij elkaar brengen om gezamenlijk een set richtlijnen op te stellen die de privacy van Europese internetgebruikers wereldwijd moet beschermen. Als voorbeeld neemt Google de richtlijnen omtrent de bescherming van privacy die Aziatische landen zijn overeengekomen.

De Aziatische landen, verenigd in de Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC), zijn richtlijnen overeengekomen die bepalen hoe persoonlijke data gebruikt mogen worden in een commerciële context. De richtlijnen van de APEC worden nu door alle Aziatische landen gehanteerd, van het Europees-georiënteerde Australië tot het communistische Vietnam. De roep om  bescherming van privacy nam toe naarmate de vrije handelsmarkt in Azië groeide.

"Wanneer zulke verschillende landen een set richtlijnen kunnen overeenkomen, dan denken we dat als model te kunnen gebruiken voor de rest van de wereld," aldus Peter Fleischer, de belangrijkste adviseur bij Google op het gebied van wereldwijd privacybeleid. "Wat we zien is een wereldwijd gebrek aan privacystandaarden."

Volgens Fleischer is het van essentieel belang voor de gezondheid van het internet, de globale economie en Google zelf dat er een aantal richtlijnen komt die de huidige lappendeken van conflicterende privacyregels vervangt. "Elke keer dat een persoon op het internet een creditkaart gebruikt, kan de informatie soms wel over de grenzen van zes of zeven landen gaan," aldus Fleischer.

Google stelt een aantal richtlijnen voor die bescherming moeten bieden tegen negen bedreigingen: het beperken van schade aan de privacy van individuen, bescherming tegen het verzamelen van data, notificatie aan gebruikers, toegang en correctie van foutieve data en het commerciële gebruik van privé-informatie.

Google wil ook in gesprek gaan met zijn concurrenten Microsoft en Yahoo om te zien of ze meer aan zelfregulering kunnen doen, bijvoorbeeld door afspraken te maken over hoe lang ze de cookies van gebruikers opslaan.

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Data & AI

    ‘Overheid moet lek in databank melden’

    Google
    Cloud & Infrastructuur

    Google wil glasvezelverbinding tussen VS en Azië

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs