Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

SmartLine lanceert DeviceLock met geïntegreerde codering

17 september 2007 - 08:503 minuten leestijdActueelSecurity & Awareness

SmartLine, ontwikkelaar van netwerkbeheersoftware, lanceert DeviceLock versie 6.2. In combinatie met externe coderingsproducten zorgt deze software ervoor dat alleen gecodeerde gegevens naar removable storage apparaten, zoals usb-sticks, kunnen worden gekopieerd.

Hierdoor wordt voorkomen dat gevoelige bedrijfsgegevens moedwillig of door nalatigheid naar buiten lekken.

DeviceLock 6.2 maakt het tevens mogelijk centraal te controleren welke gegevenstypen eindgebruikers kunnen synchroniseren tussen Windows Mobile-apparaten en bedrijfscomputers. Bovendien beschermt de nieuwe versie tegen PS/2-keyloggers en bevat het diverse beheerverbeteringen. Keyloggers zijn systemen die toetsaanslagen registreren, waardoor hackers gevoelige informatie zoals wachtwoorden kunnen achterhalen.
 
Verschillende beheerinstellingen
Het ongecontroleerd gebruik van verwijderbare opslagapparaten is vandaag de dag een van de grootste risico's voor bedrijven. Om gegevenslekken via deze opslagsystemen effectief tegen te gaan, moeten de beveiligingsproducten van verschillende leveranciers – zoals codering en apparaattoegangscontrole – volledig op elkaar inspelen.
 
DeviceLock 6.2 maakt het mogelijk het coderingsbeleid centraal te definiëren. Ook beheert het op afstand welke regels medewerkers moeten volgen om bedrijfsgegevens op verwijderbare apparaten op te slaan. Bepaalde medewerkers of groepen kunnen bijvoorbeeld toestemming krijgen om alleen gegevens van en naar usb-flashstations te halen die met pgp-software zijn gecodeerd. Andere gebruikers mogen bijvoorbeeld alleen gegevens lezen en niet schrijven, zelfs niet als de gegevens gecodeerd zijn.
 
Crypto-intelligente oplossing
DeviceLock 6.2 is een doorontwikkeld product dat naadloos integreert met cryptografische producten van andere leveranciers. "Wij haasten ons niet naar de markt met een 'eigen' coderingssnufje," zegt Ashot Oganesyan, oprichter en directeur van SmartLine. "Alleen zo kunnen wij onze klanten een effectieve crypto-intelligente apparaatbeheer oplossing bieden. Een oplossing die de investeringen van klanten in coderingsplatformen beschermt en tegelijkertijd de kwaliteit en betrouwbaarheid bewaart van cryptografische gegevensbescherming geleverd door derden. De crypto-intelligente benadering vormt een mijlpaal in de ontwikkeling van onze productstrategie, die nu de hoogste prioriteit geeft aan de functionele integratie van DeviceLock met producten van partnerleveranciers."
 
Granulaire toegangscontrole
Een andere veelgevraagde veiligheidsfunctie die in DeviceLock 6.2 is opgenomen, is granulaire toegangscontrole, auditing en shadowing van Windows Mobile-apparaatcommunicatie met pc's via Microsoft ActiveSync-protocol. Dit betreft alle lokale poorten en verbindingsinterfaces, inclusief usb, com, IrDA, Bluetooth en Wi-Fi. Hierdoor kunnen beveiligingsbeheerders centraal en op een erg flexibele manier definiëren welke gegevenstypen specifieke eindgebruikers kunnen uitwisselen of synchroniseren tussen bedrijfscomputers en hun persoonlijke Windows Mobile-apparaten. Daarnaast kunnen de beheerders auditing en shadowing uitvoeren op bestanden en andere gegevens die van de pc's naar mobiele apparaten zijn gekopieerd.
 
Centraal beheerplatform
DeviceLock heeft een centraal beheerplatform dat volledig integreert met Microsoft Active Directory. Daardoor kunnen beveiligingsbeheerders de gebruikerstoegang tot alle typen apparaten en lokale poorten op hun pc's nauwgezet beheren, online bewaken, schaduwkopieën maken, in logboeken vastleggen en analyseren. Ook kunnen beheerders hiermee automatisch de werking van alle hardware-keyloggers blokkeren. DeviceLock biedt proactieve bescherming tegen gegevenslekken en infiltratie van bedrijfsnetwerken door malware via de lokale poorten van gedistribueerde computers. Hierdoor wordt het bedrijfsrisico als gevolg van kwaadwillige handelingen van insiders, fouten of nalatigheid significant gereduceerd.
 
DeviceLock 6.2 is beschikbaar via de wereldwijde distributiekanalen van SmartLine. Alle DeviceLock-gebruikers met een lopende onderhoudsperiode kunnen gratis upgraden naar DeviceLock versie 6.2.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Den Haag koopt voormalig Aegon-hoofdkantoor voor House of Cyber

    Security & Awareness

    Cyberverzekeraar Stoïk ziet claimfrequentie met 150% stijgen in één jaar

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    Security & Awareness

    Waarom ot-incidenten vaak escaleren na detectie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs