Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Overstappen op Vista levert meerwaarde

19 september 2007 - 09:593 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyAltiris
Redactie Computable
Redactie Computable

Doet uw huidige besturingssysteem precies wat u wilt? We zitten inmiddels al enige tijd in de 21e eeuw en it-professionals hebben nog steeds geen volledige controle over hun desktops. Met als gevolg dat nog steeds veel medewerkers voor een bepaalde tijd hun werk niet (goed) kunnen doen. U mag zelf uitrekenen wat dat kost.

It-beheerders besteden het overgrote deel van hun tijd aan het reactief oplossen van problemen: uiteraard de vragen van gebruikers, maar ook systeem-upgrades, software-updates, beveiligings-patches en assetmanagement. Dat is hun werk zult u zeggen, maar zou het niet gemakkelijker zijn om dit soort zaken te kunnen voorspellen en erop in te spelen voordat het zover is? Dan kunnen it-mensen worden ingezet om structureel te bouwen aan een it-omgeving, in plaats van herstelwerkzaamheden uit te voeren. U mag wederom zelf uitrekenen welke meerwaarde voor het bedrijf een it-beheerder op die manier levert.

Als een bedrijf de it-omgeving nog niet onder controle heeft, is overstappen op Vista eerder een kans dan een te nemen horde. Een dergelijke migratie is een ideale gebeurtenis om de gehele it-infrastructuur door te lichten en te verbeteren. Waarom niet met een schone lei beginnen en het beheer gestructureerd opzetten? Een nieuw besturingssysteem biedt gelegenheid te kijken naar strategieën voor systeembeheer en oplossingen voor deployment en beheer. Ook hardware moet nu eenmaal om de zoveel tijd worden vervangen. Houd daarbij dus rekening met toekomstige ontwikkelingen, zoals een overstap op Vista. Het eindresultaat is een overzichtelijke it-omgeving die klaar is voor de toekomst en bovendien veel eenvoudiger (lees: goedkoper) te beheren.

Een goede voorbereiding en uitvoering van een migratietraject biedt ook voordelen voor toekomstige veranderingen. Wanneer taken en processen dusdanig geautomatiseerd en gedocumenteerd zijn dat ze eenvoudig zijn te herhalen, verloopt een toekomstige migratie soepeler. In het verlengde van Vista ligt de nieuwe Windows Server met codenaam Longhorn. Die overstap is ook gemakkelijker te maken wanneer de Vista-migratie goed is voorbereid.

Uiteraard spelen verschillende leveranciers bij een dergelijk groot project een belangrijke rol. Producenten van hard- én software zullen op één lijn moeten zitten en juist hier ligt de taak voor de (implementatie)partner. Zij moeten het overzicht bewaren, de beste combinatie van oplossingen voordragen, de uitrol verzorgen en vooral een gedegen service achteraf bieden. De juiste voorbereiding voorkomt weliswaar veel teleurstellingen, maar de finishing touch en de nazorg zorgen voor een langdurig succes.

Edwin Braam
Regiomanager Nederland bij Altiris, onderdeel van Symantec

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Navo in zee met Google, 1 miljard voor TCS (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs