Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ontwikkelingshulp

20 september 2007 - 22:00OpinieInnovatie & Transformatie
Diederik Toet
Diederik Toet

Komende week begint in Rome de conferentie Web2forDev. Ze spreken er over de inzet van interactief internet bij de steun aan ontwikkelingslanden.

Waarom ook niet? Ict heeft onze wereld stukken kleiner gemaakt en dat is precies waar ze in ontwikkelingslanden nog continu tegenaan lopen: te grote afstanden. Door die fysiek en psychologisch grote afstanden komt de ontwikkeling maar mondjesmaat op gang. Web 2.0 als verlengstuk van informatietechnologie maakt overdracht van kennis en kunde op afstand beter mogelijk. Hierdoor kunnen technici beter worden opgeleid en boeren beter geïnformeerd. Uiteindelijk moet er nationaal ict-beleid worden geformuleerd zodat de landen ook structureel meer worden opgenomen in de vaart der volkeren.

Een grote rol is weggelegd voor organisaties als het Nederlandse IICD, de FAO van de Verenigde Naties en vele andere die zich inspannen voor beter en interactiever gebruik van technologie in ontwikkelingslanden. Ook staan veel bedrijven in de rij om, in het kader van maatschappelijk verantwoord ondernemerschap, regelmatig een afvaardiging te sturen naar het vaak door armoe, oorlog en wanbeleid getroffen deel van de wereld. Vele bedrijven doen dat trouwens zonder daar veel ruchtbaarheid aan te geven.

Hoewel de technologie natuurlijk ook in de minder ontwikkelde landen niet helemaal heeft stilgestaan, zijn computers, verbindingen en internet nog lang niet overal een vanzelfsprekendheid. Je moet dan ook niet verwachten dat iedere boer in de Boliviaanse bergen en iedere metselaar in Malawi in zijn huis een loi-cursus kan en gaat downloaden. Kennisoverdracht met behulp van Web 2.0 zal vooral plaatsvinden via de plaatsen waar wel al een (snelle?) computer en internetverbinding is, zoals bij de regionale coöperatie en de universiteit. Maar toch. Als je met interactieve webmedia en westerse expertise de relatieve afstand kan verkleinen en de kennisoverdracht kan bevorderen, is dat volgens mij een goede stap in de richting van algehele ontwikkeling van de economie. Nu maar hopen dat ze een goede eerste stap kunnen zetten, daar bij de Web2forDev in Rome.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: LVNL bouwt nieuwe radartoren op Schiphol, AMS-IX in zee met Uniserver (en meer)

    Security & Awareness

    ‘Eén kwetsbaarheid kan vandaag miljoenen apparaten raken’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs