Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘IJslands’ Landsteinar uit Den Haag wordt Brits

04 oktober 2007 - 13:07ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Landsteinar Nederland uit Den Haag is onderdeel geworden van de K3 Business Technology Group uit Groot-Brittannië. Het bedrijf levert op Microsoft Dynamics gebaseerde software aan de detailhandel, horeca en logistiek.

K3 Business Technology Group legt 14,5 miljoen euro neer middels een mix van aandelen en contanten voor Landsteinar Nederland. Daarbovenop komt er nog een bonus van 5,5 miljoen euro, als het bedrijf goed presteert in de periode tot 31 augustus 2009. 

Het Haagse Landsteinar levert op Microsoft Dynamics gebaseerde bedrijfssoftware (LS Retail), inclusief kassasystemen en een hoofdkantoor-module aan de detailhandel. Ook is er een versie voor de hotellerie (LS Hospitality). Opvallende klanten zijn Ikea, waarvoor het speciale modules heeft ontwikkeld, Footlocker en de lingerieketen van Marlies Dekkers. 

Voet aan grond

Landsteinar Nederland is in 2001 opgericht als een vestiging van Landsteinar Strengur uit IJsland. Niet lang erna volgde een managementuitkoop door de driekoppige IJslandse directie in Den Haag. De softwareleverancier (inmiddels onderdeel van de Kögun Group uit Reykjavík) wilde in Europa uitbreiden maar het bleek toch lastig om met eigen vestigingen voet aan de grond te krijgen. Vandaag de dag werkt Landsteinar met een wereldwijd netwerk waaraan zo'n zestig partners hangen.

Een van die partijen is het Engelse K3. Deze softwarewederverkoper handelt in bedrijfssoftware van Syspro voor de industrie, en verkoopt LS Retail aan de detailhandel (waaronder veel apothekers) . K3 kocht in 2004 namelijk Alpha Landsteinar, de Britse verzelfstandigde lokale vestiging van het IJslandse moederbedrijf. K3 groeide daarna uit tot de grootste LS Retail-distributeur.

Toegang

Landsteinar Nederland, dat doorgaat onder de naam K3 Landsteinar, telt een veertigtal medewerkers en ondersteunt zo'n driehonderd winkels. Volgens woordvoerster Beatrijs van der Poel krijgt K3 met de inlijving van de Nederlandse concurrent een betere toegang tot het Europese continent. "Wij doen ook veel internationale opdrachten: wij bedienen klanten in acht landen in Europa en in zeven landen buiten Europa." De Haagse firma verwacht door het opgaan in K3 meer mogelijkheden te hebben om klanten te ondersteunen, onder andere vanwege een hechtere band met Microsoft.

De voormalige eigenaren van Landsteinar Nederland zijn aandeelhouders geworden van K3 Business Technology Group. De huidige directie onder leiding van Jón Hördur Hafsteinsson, blijft voorlopig aan als bestuur.

Meer over

Microsoft Dynamics

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    OpinieData & AI

    Process intelligence: gamechanger voor supply chain-optimalisatie

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    AchtergrondCarrière

    Microlearning: leren in minuten in plaats van dagen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs