Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Consumentenbond adviseert consumenten Windows XP

12 oktober 2007 - 09:15ActueelCloud & InfrastructuurConsumentenbondMicrosoft
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

De Consumentenbond adviseert kopers van een nieuwe computer expliciet om het besturingssysteem Windows XP te vragen. Het standaard geleverde besturingssysteem, Windows Vista, vindt de bond geen volwaardige opvolger voor XP.

Eerder deze week liepen onderhandelingen tussen de Consumentenbond en Vista-leverancier Microsoft op niets uit. De bond had het softwarebedrijf gevraagd consumenten die problemen met Windows Vista hebben gratis de eerdere Windows-versie van het besturingssysteem te leveren. Daarop wilde Microsoft volgens de bond niet ingaan. Wel zegde het bedrijf toe consumenten bij te staan bij het oplossen van eventuele problemen met Vista.

De Consumentenbond beoordeelt het aanbod van Microsoft als onvoldoende. De bond vraagt ook computerwinkels consumenten een XP-versie te leveren die zij zelf op hun nieuwe computer kunnen installeren. Microsoft levert XP alleen nog aan zakelijke klanten, niet aan consumenten.

Bij de bond kwamen onlangs in vier weken tijd 4200 klachten binnen van Vista-gebruikers. De meest voorkomende klachten waren traagheid, vastlopen, niet opstarten en netwerkproblemen. Ook bleken veel programma's onder Vista niet te werken.

Meer over

BesturingssystemenWindows XP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    18 reacties op “Consumentenbond adviseert consumenten Windows XP”

    « Oudere reacties
    1. Tevreden Vista gebruiker schreef:
      16 oktober 2007 om 11:24

      Vista werkt perfect wanneer je de juiste resources gebruikt.

      De meeste klachten omtrent Vista hebben betrekking op “drivers” die ontbreken of hardware dat niet compatibel is.

      Kijk dus goed of de hardware (wireless netwerkkaarten, videokaarten, printers, etc) die je aanschaft Vista compatibel is en als zodanig door de leverancier wordt bestempeld.

      Login om te reageren
    2. Jacob schreef:
      16 oktober 2007 om 21:22

      Vista is perfect wanneer je informatie op je Vista Personal Computing systeem Open Source wilt laten worden.

      De meeste live CD’s Linux zijn geheel compatibel met het NTFS-filesystem. Ze zijn dus zeer geschikt om binnen pakweg 20 seconden je systeem te laten hacken (ja Vista approved hardware is snel). En met een goede internetverbinding kunnen jouw gegevens desgewenst snel naar Websites aan de andere kant van de wereld worden verzonden. Dan is jouw eigen informatie overal bereikbaar. Ook Information at Your Fingertips.

      Kijk dus goed na of je niet per ongeluk een obscure Wireless netwerkkaart gebruikt, want dan gaat dat versturen niet zo gemakkelijk. Die stomme Hardware fabrikanten maken vaak geen Linux drivers en Wine is ook niet alles.

      Klinkt flauw, maar het is helaas nog steeds de trieste waarheid. Dus wat willen we daar aan gaan doen nu Microsoft met hun beveiliging vooral bezig is te onderzoeken wat wij op “hun” PC’s installeren?

      Login om te reageren
    3. Jacob schreef:
      19 oktober 2007 om 11:20

      “Windows Vista veroorzaakt momenteel de meeste computerproblemen bij consumenten. Dat blijkt uit cijfers van DigiProfs (www.DigiProfs.nl), het landelijke netwerk van computersupport bedrijven met het keurmerk Computerhulp Ok. Afgelopen maand had maar liefst 27 procent van alle aanvragen voor computerhulp-aan-huis betrekking op problemen met het nieuwe besturingssysteem van Microsoft. Hiermee staat Windows Vista bovenaan de lijst van computerproblemen. BOCOH roept Microsoft op om een oplossing te bieden in de vorm van een gratis downgrade naar Windows XP.”

      Zie de website van Brancheorganisatie Computerhulp http://www.bocoh.nl/html/index.html?id=18.

      Login om te reageren
    4. Ted Kraan schreef:
      19 oktober 2007 om 14:13

      Zo mooi verhaal.. Ik had een Diamond RIO MP3 speler gekocht, toen het nog een vrij nieuw soort product was. (De mpman uit Taiwan was de eerste echte draagbare mp3 speler) Destijds moest ik deze mp3 speler benaderen met Windows 95. Dit werkte prima. Toen kwam het 98/2000 tijdperk er vlak na en werkte de driver niet meer. Ik kon de Mp3 speler alleen nog uit Linux benaderen. (want die software is wel backwards compatible in te zetten)

      Dus ik vind het argument dat het aan de hardware leveranciers ligt.. die geen goeie drivers maken altijd zo grappig. Als diezelfde fabrikanten eens op zouden houden met het maken van Windows drivers, maar voor andere besturingssystemen. Dan zouden we kunnen zien dat die fabrikanten zelden programmeerfouten maken.

      Login om te reageren
    5. margretha schreef:
      21 oktober 2007 om 17:44

      Ik wil een laptop kopen maar wil geen Vista maar met Windows XP. In welke winkel kan dat nog.

      Login om te reageren
    6. patrick schreef:
      21 november 2007 om 08:14

      groot gelijk, ik heb precies dezelfde problemen: vaak vastlopen, traag, programma’s die het gewoon niet doen enz
      Ik heb ook weer xp op de pc. Alle winkels moeten gewoon xp aanraden en vista aan de kant zetten totdat de problemen opgelost zijn.

      Login om te reageren
    7. ike van beveren schreef:
      3 december 2007 om 18:54

      Prima, maar het volgende doet zich voor. Probeer Vista er af te halen en dan XP er op te installeren. Datlukt van geen kant. Wie kan mij helpen om dit voor elkaar te krijgen?

      Login om te reageren
    8. Remko Nijhuis schreef:
      4 december 2007 om 11:37

      @ Ike, dat ligt aan je pc/notebook. Er zijn nieuwere chipsets waar geen XP-drivers (wel Vista-drivers) voor verkrijgbaar zijn.
      Acer heeft bijvoorbeeld voor de notebooks die het kunnen alle XP-drivers op de ftp-server staan. Voor de nieuwere series dus niet meer.
      HP/Toshiba is ook wel te vinden, alleen moet er wat beter gezocht worden.
      Sony zou ik met een downgrade niet aan beginnen.
      Andere merken heb ik geen ervaring mee.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    Cloud & Infrastructuur

    NorthC Datacenters: regionale slagkracht met Europese reikwijdte

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Europese Commissie besteedt soevereine cloud aan

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs