Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI » Data Infrastructure » Data Warehouse

Privacy in de knel bij uitwisselen van databases

23 oktober 2007 - 14:46ActueelData WarehouseDell EMC
Rian van Heur
Rian van Heur

In databases staat veel informatie die eigenlijk helemaal niet van belang is voor het bedrijf. Toch wordt deze informatie wel uitgewisseld met andere databases, waardoor de privacy in het gedrang komt. Beveiligen is niet de oplossing, maar bedrijven moeten de informatie beter beheren.

Bedrijfsdatabases bevatten teveel informatie die voor bedrijven niet noodzakelijk is om te weten. Dat deze data toch gebruikt wordt, heeft niets met de beveiliging van de database te maken, maar met de manier waarop de informatie beheerd wordt. Dat zegt Dennis Hoffman, vice president en general manager van de Data Security Group van RSA, de beveiligingsdivisie van EMC.

"Een groot deel van de ict-systemen die gebruik maken van data zijn ontwikkeld in een tijd waarin bepaalde informatie nog niet als persoonlijk werd gezien", zegt Hoffman. Een voorbeeld is het sofinummer dat door veel bedrijven gebruikt wordt als identificatienummer. Zo zag Hoffman dat bij een organisatie het sofinummer door 91 applicaties gebruikt wordt. "Om te identificeren dat ik het ben, hebben ze eigenlijk alleen maar de laatste vier cijfers van het nummer nodig", zegt hij.

Volgens Hoffman wordt vaak alle informatie in een database uitgewisseld met een andere, terwijl meestal maar een klein deel van de informatie nodig is bij bijvoorbeeld authenticatie. "Het gaat dus om informatiebeheer en niet om informatiebeveiliging", zegt hij.

Het wordt, aldus Hoffman, dan niet gebruikt als informatietechnologie, maar als datatechnologie. Er wordt data uitgewisseld zonder dat beseft wordt wat de data is. "Een it'er ziet ook niet het verschil tussen een logo en een vertrouwelijk document. Hij ziet alleen maar nullen en enen."

Een oplossing voor het problem geeft Hoffman niet, behalve dat bedrijven bewuster moeten omgaan met de data die ze uitwisselen. Het opruimen van de database en de overbodige informatie verwijderen is geen optie. Hoffman: "Het is teveel werk om dat te doen."

Meer over

DatabasesECMPrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Privacy in de knel bij uitwisselen van databases”

    1. Ronald Heinen schreef:
      24 oktober 2007 om 09:21

      Bij de Datatechnologie zoals dit gesteld wordt in het artikel (dat eigenlijk informatie verwerking is omdat de verwerkers de data kunnen interpreteren) gelden los van de gestelde problematiek de juridische kaders. Deze zijn te downloaden op de site van het College Bescherming Persoonsgegevens ( http://www.cbpweb.nl ). Een voorbeeld is de Handleiding voor verwerkers van Persoonsgegevens.

      Als consument kun je uit het artikel een duidelijke conclusie trekken: Zo weinig mogelijk informatie verstrekken aan alle verwerkers van persoonsgegevens.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Data Warehouse

    ‘Overheid moet lek in databank melden’

    Computable.nl
    Content management

    ‘Bedrijf moet melden hoe het data gebruikt’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs