Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Opstartproblemen na installatie Leopard

29 oktober 2007 - 10:47ActueelWerkplek & BeheerApple

Een aanzienlijk aantal Mac-gebruikers ondervindt computerproblemen nadat ze het nieuwe besturingssysteem OS X 10.5 (Leopard) hebben geïnstalleerd. Hun machines lopen vast en laten een onheilspellend blauw scherm zien. Apple heeft er een oplossing voor bedacht.

De langverwachte introductie van het nieuwe besturingssysteem OS X 10.5 (codenaam Leopard) is voor veel mensen uitgelopen op een flinke teleurstelling. Installatie van het systeem via een upgrade resulteerde bij veel gebruikers in een onheilspellend blauw scherm dat zelfs na vele uren wachten niet verdween. Het enige dat volgens veel klagers restte, was de machine rebooten en vervolgens opnieuw installeren.

Oplossing

Inmiddels heeft Apple op zijn website het probleem onderkend en er een oplossing voor gevonden: opnieuw installeren via de optie 'Archive and Install', waarbij de oude systeembestanden moeten worden verplaatst. Als alternatief kunnen gebruikers er eventueel ook voor kiezen om via de command line bepaalde 'application enhancement software' te verwijderen.

De problemen met het blauwe scherm leken zich voornamelijk voor te doen bij mensen die kozen voor een upgrade van hun huidige besturingssysteem naar Leopard. ‘Upgrade' is de standaard keuzeoptie tijdens het installatieproces. Deze keuze zou minder ingrijpend zijn dan een complete installatie. De meeste instellingen en applicaties blijven bij een upgrade namelijk onberoerd, aldus een online supportdocument van Apple.

Archive and Install

Veel gebruikers die zich gedwongen zagen te rebooten vanaf de installatie-dvd, kozen daarna voor de optie ‘Archive and Install'. Bij deze optie verschijnt het gevreesde blauwe scherm niet en zou de installatie succesvol zijn. Dit is dus ook de oplossing die Apple adviseert.

Apple-helpdeskmedewerkers raadden dit weekend Mac-gebruikers nog aan om rustig af te wachten tot het blauwe scherm verdwijnt. Op de fora vertellen veel mensen echter dat dit soms wel twee tot drie uur duurt. En dat ze dat geduld niet hebben.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    Cloud & Infrastructuur

    Bird begint prijzenslag tegen CM.com

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    GTIA-tracker: optimisme Amerikaans it-kanaal schept perspectief voor Benelux

    Overheid

    Opnieuw uitstel Archiefwet: pas in 2027 van kracht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs