Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Directie overlegt zelden met ICT-manager

05 november 2007 - 09:05ActueelGovernance & PrivacyHeliview

Bij een kwart van de Nederlandse bedrijven is er zelden contact tussen de directie en de eindverantwoordelijke op ict-gebied. Bij maar 8 procent van de bedrijven vindt dagelijks overleg plaats tussen de bedrijfsleiding en het hoofd ICT. Dat blijkt uit onderzoek van Heliview.

In 25 procent van de Nederlandse bedrijven vindt zelden overleg plaats tussen de directie en de eindverantwoordelijke op ict-gebied. Dat blijkt uit onderzoek van Heliview onder 700 respondenten van verschillende bedrijven uit onder andere de transportsector, industrie, overheid en financiële dienstverlening.

Binnen 8 procent van de bedrijven is er dagelijks overleg tussen de directie en de eindverantwoordelijke voor ict. Met eindverantwoordelijke worden vooral ict-managers, netwerk/systeembeheerders en in het geval van kleine bedrijven de ict-medewerker bedoeld. Er zijn zowel kleine bedrijven (minimaal 20 medewerkers) als grote bedrijven (200 medewerkers en meer) onder de loep genomen.

Thanassis Vassiliadis van Heliview vindt het vooral opmerkelijk dat er ook bij grotere bedrijven (organisaties met 200 of meer medewerkers) zelden contact is tussen de directie en de eindverantwoordelijke voor ict. Hij kan niet aangeven wat de meest ideale frequentie is van overleg tussen directie en ict-eindverantwoordelijke, omdat dat per bedrijf afhangt van het belang van ict voor bedrijfskritische systemen.

Het is niet overal slecht gesteld met het contact tussen directie en de eindverantwoordelijke voor ict. Een derde van de ondervraagde bedrijven overlegt maandelijks. Bij ongeveer een tiende van de bedrijven komen de bedrijfsleiding en de eindverantwoordelijke voor ict twee keer in de maand bijeen. In ongeveer een kwart van de bedrijven (23%) is er wekelijks overleg tussen directie en eindverantwoordelijke op ict-gebied.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    Mitz sprong in het diepe cloud 'Trust Us'
    Governance & Privacy

    Kort: Ondanks risico’s toch meer apotheken bij Mitz, Frontria tegen fake news door ai (en meer)

    eEvidence shoot first
    Governance & Privacy

    eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs